زنان در ایران نه تنها حق رفتن به ورزشگاه ها را ندارند بلکه حق رفتن به زورخانه ها را هم ندارند

زنان حتی با پوشش اسلامی هم حق رفتن به زورخانه را ندارند، در پی حضور چند ورزشکار زن در زورخانه ولیعصر شهر قدس تهران، مرشد و زورخانه‌دار برکنار شدند.

به گزارش ایسنا، شماری از زنان ورزشکار به  همراه دختر بچه‌ای هشت‌ساله‌ به این زورخانه رفتند و در حالی که ورزشکاران مرد در زورخانه حضور نداشتند، برای لحظاتی با “پوشش کامل” به داخل گود زورخانه رفتند.

یکی از این ورزشکاران زن در این زورخانه برای چند دقیقه کباده‌کشی کرده و مرشد زورخانه نیز مشغول به نواختن ضرب شده است.

ایسنا، در ادامه نوشته است:  چند ساعت پس از انتشار فیلم کباده‌کشی این ورزشکار زن، مسئولان هیات ورزش‌های زورخانه‌ای استان تهران و هیئت شهر قدس بلافاصله “ولی کارگر”، کلیددار زورخانه ولیعصر را احضار کردند و به دلیل اجازه دادن به زنان برای ورود به زورخانه، او را از مقام دبیری هیات ورزش‌های زورخانه‌ای شهر قدس برکنار کردند.

مرشد کیانی هم به علت نواختن ضرب زورخانه برای این ورزشکار زن، از مرشدی این زورخانه کنار گذاشته شده است.

ولی کارگر گفته است: بسیار جای شگفتی دارد چند سال برای حل مشکل برق زورخانه ولیعصر سراغ هر مسئولی رفتیم کاری انجام نشد و فایده‌ای نداشت، اما فقط چند ساعت بعد از حضور بانوان، خیلی از مسئولان تماس گرفتند و این موضوع را پیگیری کردند».

در ادامه گزارش امده است که حسین رحیمی رییس پلیس تهران نیز  گفته است که  با زنان که ترک‌نشین موتورسیکلت بوده و شئونات اخلاقی را رعایت نکند برخورد قضائی خواهد شد.