زندانی سیاسی جوان، علیرضا شیرمحمدعلی در زندان تهران به شیوه ای وحشیانه به قتل رسید

زندانی سیاسی جوان، علیرضا شیرمحمدعلی در زندان تهران به شیوه ای وحشیانه به قتل رسید

محمد هادی عرفانیان کاسب، وکیل زندانی سیاسی شیرمحمدعلی، به خبرگزاری ایرنا گفت:   “علی‌الظاهر در بندی که علیرضا حضور داشت یک سلول انفرادی وجود داشته که دو قاتل در آن بودند. متأسفانه معلوم نیست آن شب چه اتفاقی افتاده که آنها بدون هیچ درگیری قبلی دفعتا به ایشان حمله می‌کنند و با ضربات متعدد یک شی تیز علیرضا را به قتل می‌رسانند.”

او اضافه کرد: “من از جزئیات به‌صورت دقیق خبر ندارم، ولی بر اساس اطلاعات موثقم در بندی که شیرمحمدعلی حضور داشت یک سلول بوده که دو قاتل داخل آن بودند و همیشه در آن بسته بوده است، اما آن شب آن دو نفرعلیرضا را به داخل سلول کشیدند و ایشان را به قتل رساندند.”

علیرضا شیرمحمدعلی ۲۱ ساله و اهل تهران، در تیرماه سال ۹۷ به جرم فعالیت در فضای مجازی بازداشت شد. وی به اتهام توهین به مقدسات، خمینی  و توهین به خامنه‌ای و همچنین به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۸ سال زندان محکوم شده بود.

قاتلین فرمان بردار حکومت دو تن از زندانیان بزهکار  به نام‌های حمیدرضا شجاع‌زاده، متهم به قتل عمد و محکوم به اعدام و محمدرضا خلیل‌زاده، متهم مواد مخدر، ۳ روز پیش با بیش از ۳۰ ضربه  چاقو که یکی از ضربه ها به قلب و دیگری به شاهرگ بوده است. که به علت جراحت و خونریزی شدید شیرمحمدعلی پیش از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داده‌ است.

عرفانیان کاسب افزود:  هنوز به عنوان وکیل شیر محمد علی نه  گزارشی از مسئولان زندان درباره این حادثه  به من ارائه شده و نه گزارشی از سوی پزشکی قانونی به خانواده ی علیرضا شیر محمدی داده شده است .

علیرضا شیرمحمدعلی ۴ ماه پیش  به همراه برزان محمدی نسبت به نگهداری خود با زندانیانی که جرایم غیرسیاسی داشتند معترض شده  و اعتصاب غذا می کنند . او در نامه اعتراضی که به مسوولان زندان می دهد نوشته بود « زندگی در لجنزار زندان تهران بزرگ در شأن ما نیست و از ” امنیت جانی” و “شرایط غیر انسانی زندان فشافویه” انتقاد کرده بود و نوشته بود: که  من در اینجا “امنیت جانی” ندارم.

وکیل شیرمحمدعلی در این مورد گفت: جرم ایشان امنیتی-سیاسی است، چون قانون بر تفکیک زندانیان تأکید دارد، من نمی‌دانم چرا ایشان را به زندان فشافویه منتقل کردند.

رژیم  اسلامی ایران برای از بین بردن  زندانیان سیاسی که مخالف حکومت هستند در زندان های مخوف خود، بدون برجاگذاشتن هیچ ردی از خود، به شیوه‌های مختلفی متوسل می‌شود. دیگر شیوه ها یی هم چون خودکشی کردن و یا خوراندن قرص به زندانیان، لو رفته است آنها روش از بین بردن زندانیان سیاسی را تغییر داده اند و ساکت کردن و یا حذف کامل زندانی را با استخدام زندانیان جنایی به پیش می‌برند.

وضعیت ضدبشری زندانیان و بخصوص زندانیان سیاسی در زندان فشافویه بارها با اعتراضات ناظران داخلی و خارجی و خود زندانیان همراه بوده ‌است.

خبرگزاری‌ تسنیم  وابسته به سپاه پاسداران پیشتر در گزارش خود زندان فشافویه را “اردوگاه یا زندان ویژه محکومان مواد مخدر” توصیف کرده بود.