زندگی جریان دارد و کورونا هم ،جزیی از زندگی روزمره مردم ایران شده است

محمد خدابخشیان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جاسک، از  تلفات گسترده شترها و بزهای دامداران در این منطقه خبر داد و گفت: این تلفات بر اثر سم‌پاشی صورت گرفته جهت مقابله با ملخ‌های صحرایی، نبوده و از دلیل تلف شدن این حیوانات اطلاع دقیقی ندارد.

این در حالی که علی‌صفر ماکنعلی، معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور، پیشتر دلیل تلف شدن شترها در جاسک را ابتلا به ویروس کرونا عنوان کرده و گفته بود: «شترهای جاسکی به نوعی از ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که هیچ ارتباطی با گونه‌ جدید ویروس کرونا با نام کرونا ویروس ۲۰۱۹  ندارد».

ماکنعلی گفته بود:  «اطلاع رسانی انجام شده از سوی سرپرست شبکه بهداشت و درمان جاسک نهایت بدسلیقه‌گی بوده و این شیوۀ اطلاع‌رسانی می‌تواند موجب ایجاد وحشت بی‌مورد در میان مردم شود.»

هم چنین  سرپرست شبکه بهداشت و درمان جاسک نیز در ان زمان با ارسال  نامه‌ای به بیمارستان خاتم‌الانبیا این شهر دلیل تلف شدن شترها در مناطق اطراف جاسک را ابتلای آنها به ویروس کرونا عنوان کرده بود.

با وجود انتشار این اخبار  مقام‌های مسئول تاکنون به صراحت دلیل تلف شدن شیرها و بزهای دامداران در جاسک را اعلام نکرده‌اند.

و  مدیرکل بهزیستی لرستان نسبت به کاهش سن و افزایش اعتیاد به مواد مخدر در میان زنان این استان هشدار داد و گفت:

زمان دسترسی افراد به مواد مخدر به کمتر از ۱۰ دقیقه رسیده است، افراد جوان و مولدی که می‌توانستند یک عنصر مفید در جامعه باشند به دلیل عدم پیشگیری و آگاهی‌های لازم دچار اعتیاد شده‌اند.

کرم یاری افزود: « کشور معبر خیلی از نقل و انتقالات مواد مخدر بوده و این وظیفه ما را برای پیشگیری سنگین‌تر می‌کند».