زوج ایرانی – آلمانی به اسرائیل آمده که با اورشلیم ابراز همبستگی کند

یک زوج ایرانی – آلمانی به اسرائیل آمده اند تا با انجام راه پیمایی در اورشلیم، همبستگی خود را با پایتخت اسرائیل و شهری که برای ادیان یکتاپرست مقدس است بیان دارد. بانویی که همسر ایرانی دارد، خود فرزند یک جنایتکار نازی در دوران جنگ جهانی دوم است که برای کفاره گناهان پدر خود به اسرائیل آمده و همسرش یک مرد جوان ایرانی است که سالیان دراز در حکومت اسلامی ایران شستشوی مغزی شده، ولی توانسته است از آن کشور بگریزد و می گوید که به کشور اسرائیل عشق می ورزد و دوستی با مردمان این کشور را می  جوید.

افشین ۴۲ ساله و زاده کرمانشاه، با همسرش کارمن، هنگام برگزاری راه پیمایی مشهور به “راه پیمایی زندگی” آشنا شد. این راه پیمایی هر سال با شرکت ده ها هزار نفر از کشورهای مختلف جهان، بین در اردوگاه مرگ آشوویتس و بیرکناو در خاک لهستان برگزار می شود.

ارتش آلمان نازی در سرمای زمستان اوائل سال ۱۹۴۵ هنگامی که شکست ارتش نازی مسلم شده بود، هزاران نفر از یهودیان نگون بختی را که در اردوگاه مرگ آشوویتس زندانی شده بودند، در ساعات شب و در سرمای شدید، با پای پیاده از این اردوگاه به آن اردوگاه منتقل ساخت که بسیاری از آنان ار شدت رنج و ضعف جسمی و سرمای شدید در آن مسیر جان باختند. بازماندگان هولوکاست به این فاجع نام “راه پیمایی مرگ” گذاشتند و اکنون هر سال انسان دوستان همان مسیر را طی می کنند و آن را “راه پیمایی زندگی” می نامند تا به نازی ها و امثال آن ها نشان دهند که ملت یهود زنده است و اسرائیل استقلال خود را بازیافته است.

کارمن و افشین که هر دو از تلاشگران حقوق انسانی هستند، شش ماه پیش با هم ازدواج کردند و اکنون به اسرائیل آمده اند تا مهر و همبستگی خود را نسبت به این ملت بیان داشته باشند.

یک دیدگاه

  1. باید با یادآوری جنایات و ستم و ظلمی که توسط یک گروه نژاد پرست صورت گرفته است و تاکید کردن بر عمق فاجعه و جنایت و تعداد افراد بیگناه که تنها به دلیل اعتقادات مذهبی کشته شده‌اند، درد و غم و حس گناه و ندامت را در فرزندان و آیندگان زنده نگاه داشته ، وجدان انسانی را برای وقوع چنین خباثتی در دادگاه انسانیت و نوع دوستی محاکمه کرد. تا چنین سقوط و انحطاطی در تاریخ روابط اجتماعی و فرهنگی و اجتماعی و مذهبی ثبت نشود.

Comments are closed.