زیباکلام: پولی در صندوق دولت برای رسیدگی به کورونا باقی نمانده و کفگیر حکومت به ته دیگ خورده است

صادق زیباکلام، اندیشمند اصلاح طلب  در ارتباط با وضعیت بحرانی بودجه امسال حکومت گفت: این واقعیت که دولت ناچار است از صندوق ذخیره ارزی برای مبارزه با کورونا برداشت می‌کند، نشان آن است که پولی در صندوق خو موجود ندارد.

امروز، حتی بدون آن که مقررات قرنطینه اجرا شود،  کفگیر دولت به ته دیگ خورده است.

زیباکلام افزود: روحانی انتخاب بسیار سختی دارد. راه اول این است که قرنطینه سفت و سخت را تحمل کنند و در نتیجه هزینه‌های اقتصادی هنگفتی برای کشور ببار بیاید. در حالی که ایران تحریم است و کسری بودجه سنگینی هم وجود دارد.البته با  قرنطینه کردن نیز دست کم هفت میلیون نفر از کار بیکار می‌شوند و معیشت آن‌ها و خانواده هایشان به خطر می‌افتد. روحانی انتخاب کرده است که چرخ اقتصاد نخوابد و معیشت بخش وسیعی از مردم کمتر به خطر بیافتد.

?دولت از صندوق ذخیره ارزی برای کرونا برداشت می‌کند معنای این اقدام آن است که پولی وجود ندارد. هنوز قرنطینه‌ای اجرا نشده کفگیر دولت به ته دیگ خورده است.

زیباکلام گفت: “البته این تصمیم فقط متعلق به روحانی نیست و احتمالا در مجموعه نظام نیز بسیاری از مقامات با این تصمیم همراهی دارند، هر چند ممکن است برخی هم مخالف باشند.”

این استاد دانشگاه افزود: “شاید قرنطینه چند هفته‌ای کمی موثر بود، اما سوال این است که بعدش آقای روحانی چه باید می‌کرد؟ دولت هم اکنون ورشکسته است و از صندوق ذخیره ارزی برای کرونا برداشت می‌کند معنای این اقدام آن است که پولی وجود ندارد.

“این سیاست قدیمی اصولگرایان به ویژه جریانات تندرو وابسته به علی خامنه ای است که  به دنبال آنند تمام مشکلات و نابسامانی‌ها را به گردن روحانی بیاندازند. بزودی با آغاز مجلس و یا سال آینده یک رییس جمهوری اصولگرا بر مسند می‌نشیند و ان وقت در ان  زمان باید دید تقصیر را گردن چه کسی می‌اندازند.»

در گزارش دیگری آمده است که محمدرضا نیکبخت، رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان، نیز از نبود بودجه کافی  برای مقابله با کورونا پرداخته و گفته که ما با کمبود شدید تجهیزات و لوازم بهداشتی در استان و بیمارستان ها روبرو هستیم .سازمان برنامه و بودجه باید پول درمان را به کسی بدهد که بیمار بستری دارد، ما حتی توانایی تامین‌ آب‌میوه برای بیماران نداریم و نمی‌توانیم به بیماران غذا بدهیم. چرا به استان ها توجه نمی کنید؟

یک دیدگاه

  1. خائنین ه به ایران همچنان وقیحانه دست از حمایت رژیم فاسد و جنایتکار خامنه ای بر نمی دارند و هیچگاه در مواجه با کمکهای گسترده و هنگفت، همین حکومت به گروه های تروریستی منطقه حرفی به میان نیاورده و نمی آورند! اگر کفگیر حکومت به ته دیگ خورده است چطور کمک های خارجی و سرقت شده از مردم ایران را مجانی در اختیار تروریستهای عراق و سوریه و لبنان و … می گذارند؟
    قیمت کلیه اقلام بهداشتی صدها درصد افزایش یافته و پول آن به جیب حکومت می رود!
    اقلام غذایی همه و همه افزایش قیمت داشته و همه می دانند که کلیه ی این محصولات در دستان اقوام و خویشان و دوستان حکومتی ست! و این افزایش قیمت نیز باز هم به جیب همین حکومت می رود.
    قیمت بنزین هم با افزایش سه برابری باز هم به جیب حکومت می رود؟
    به خاطر برقراری یک حکومت نظامی به جای قرنطینه، هیچ پولی به مردم عادی پرداخت نمی شود و هیچ خدمات موثر یا ویژه ای هم به بیماران مبتلا داده نمی شود! با این تفاسیر رژیم فاسد و جنایتکار جمهوری اسلامی که خودش ویروس کرونا را بین مردم پخش کرده، واقعا چه هزینه ای تا به حال کرده که حال مدعی خالی بودن خزانه اش را دارد؟ تنها سکوت مردم و خیانت افرادی همچون زیباکلام ها، باعث وقیح تر شدن دروغهایی می شود که هیچ منطقی با توجه به رخدادهای پیش آمده و حاظر آن را نمی پذیرد! این همه خیانت و جنایت، تنها حمایت امثال زیبا کلام را کم داشت تا کامل شود!

Comments are closed.