ساختمان سفارت آمریکا در آنکارا مورد اصابت گلوله قرار گرفت

روابط ترکیه و آمریکا به تیره ترین سطح در دهه های گذشته تاکنون رسیده است

در حالی که تیرگی مناسبات ترکیه و آمریکا همچنان ادامه دارد  رسانه‌ها از تیراندازی به ساختمان سفارت آمریکا در آنکارا خبر دادند.

بنابر گزارشها عاملان از محل حادثه گریختند  و کسی در جریان تیراندازی زخمی نشده است.

گویا ترکیه نیز به تبعیت از جمهوری اسلامی که در دوران تیرگی روابطش  با عربستان اجازه داد که اراذل و اوباش به سفارت عربستان در تهران حمله برده و خسارات سنگینی به سفارت عربستان وارد آورند دست عوامل خود را باز بگذارد که دست به تیراندازی و خرابکاری  در حوالی سفارت آمریکا در ترکیه بزنند.

خبرگزاری آلمان به نقل از شبکه های تلویزیونی ها برترک  و سی ان ان ترک گزارش داد که افراد ناشناس دوشنبه امروز به سوی ساختمان سفارت آمریکا در آنکارا تیراندازی کردند.

بنابر گزارش رسانه ها خودروی در حال حرکت به سمت ساختمان شلیک شده و شماری از آنها به اتاقک نگهبانی جلوی سفارت اصابت کرده است.

در جریان این حمله کسی زخمی نشده است .عاملان پس از تیراندازی به سفارت آمریکا از محل حادثه گریخته اند.

پلیس ترکیه همچنان در جستجوی خودروی عاملان تیراندازی می باشد.

مناسبات ترکیه و آمریکا سخت تیره شده  و تنش جای آن را گرفته است.

موضوع  محوری مناقشه دو کشور سرنوشت آندرو  برانسون کشیش آمریکایی است که در حال حاضر به اتهام ارتباط با با گروه‌های تروریستی در حصر خانگی به سر می‌برد.

آمریکا همچنین به تازگی دست به تحریم  و تعرفه های مالیاتی سنگین علیه ترکیه زده بود تا بتواند با این اقدام آنکارا را به نرمش وا دارد و آزادی برانسون را میسر کند.

در ماه های گذشته ارزش لیر ترکیه به شدت کاهش یافته است و رجب طیب اردوغان در راستای اقدامات آمریکا از جنگ اقتصادی علیه کشورش سخن می گوید.

در این حال و هوا که ترکیه ارزش پولش را از دست داده و سرمایه‌گذاران خارجی می‌کوشند سرمایه هایشان را از ترکیه بیرون بکشند اردوغان می گوید: تاکنون کسی نتوانسته است کشورش را به زانو درآورد