ساختمان کنسولگری آمریکا در اورشلیم، برای پذیرفتن سفیر آماده می شود

تدارکات برای گشایش سفارت ایالات متحده  در اورشلیم به خوبی پیش می رود و گزارشگرانی که از محل دیدن کرده اند می گویند که بزودی همه چیز آماده خواهد شد.

بنا به تصمیم پرزیدنت ترامپ، انتقال سفارتخانه به اورشلیم باید در روزهای آینده به انجام برسد و گشایش رسمی سفارتخانه سه هفته دیگر یعنی در چهاردم ماه مه خواهد بود که برحسب تقویم میلادی، سالگرد اعلام استقلال اسرائیل نیز می باشد.

در حال حاضر سخن از آن است که سفارتخانه آمریکا به طور کلی در تل آویو باقی می ماند و در مرحله کنونی، تنها شخص سفیر و دستیارانش به اورشلیم نقل مکان می کنند.

احداث یک ساختمان بزرگ برای انتقال همه بخش های سفارتخانه به اورشلیم، حدود سه سال وقت لازم دارد. تا آن هنگام، دیوید فریدمن سفیر آمریکا، از اورشلیم انجام وظیفه خواهد کرد و بقیه کارمندان در تل آویو می مانند.

انتقال دفتر سفیر به محل کنونی کنسولگری ایالات متحده می باشد که در فاصله بین شرق و غرب اورشلیم قرار دارد و از یک محوطه بسیار وسیع برخوردار است.

در ماه های اخیر یک خیابان دیگر هم برای رسیدن به ساختمان کنسولگری احداث شده و همچنین شبکه روشنایی بسیار قوی برپا گردیده که در تمام ساعات شب نیز، اطراف کنسولگری کاملا روشن باشد.

به توصیه کارشناسان امنیتی، یک جاده اضطراری نیز در کنار ساختمان احداث گردیده که در صورت لزوم، بتوان کارمندان کنسولگری و سفارت را به سرعت تخلیه کرد.

گفته شد که شهرداری اورشلیم بیشتری کمک های لازم را در اختیار مقامات آمریکایی قرار داده، تا این برنامه هرچه زودتر عملی گردد.

در روزهای اخیر اعلام شده که دست کم شش کشور دیگر نیز انتقال سفارتخانه با اورشلیم را مورد بررسی جدی قرار داده اند.

یک دیدگاه

  1. محل کنونی کنسولگری ایالات متحده می باشد که در فاصله بین شرق و غرب اورشلیم قرار دارد و از یک محوطه بسیار وسیع برخوردار است.
    نه غربی، نه شرقی سال آینده وسط اورشلیم.

Comments are closed.