سازمان بهداشت جهانی: مقابله با کرونا تا پایان تابستان ۲۰۲۱ ادامه دارد 

مایکل رایان، مدیر برنامه‌های اضطراری سازمان بهداشت جهانی، درباره کرونا گفت: غیر واقع‌بینانه خواهد بود اگر انتظار داشته باشیم که تا آخر امسال مقابله با کرونا به پایان برسد، اما احتمال میرود که تعداد جان‌باختگان و بیمارانی که بستری می‌شوند کمتر شود.

رایان در ادامه تاکید کرد در این مقطع جهان باید هر چه بیشتر بر محدود کردن شیوع کرونا تمرکز کند.

تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی، نیز از اینکه در برخی کشورها در حالی افراد جوان واکسینه شده‌اند که در بسیاری دیگر از نقاط جهان، کادر درمانی برای مصون کردن خود به واکسن دسترسی ندارند ابراز تاسف کرد.

یادآور می شود که سازمان بهداشت جهانی تحت برنامه کواکس برای تهیه واکسن کرونا برای کشورهای کم درآمد در تلاش است.

همزمان با این تغییرات ،  عرضه کنندگان واکسن کرونا در حال متنوع‌تر شدن هستند. مدیر اجرایی شرکت آمریکایی جانسون اند جانسون اعلام کرد تا ۴۸ ساعت آینده واکسن کرونای این شرکت برای تزریق به مردم آماده می‌شود. قرار است ۱۰۰ میلیون دوز واکسن جانسون اند جانسون تا ماه  ژوئن توزیع شود.

جانسون اند جانسون قصد دارد این هفته حدود چهار میلیون دُز واکسن کرونای خود را که در یک مرحله تزریق می‌شود در سراسر آمریکا توزیع کند و در نظر دارد تا اواخر ماه مارس ۱۶ میلیون دُز دیگر را ارائه کند.

جانسون اند جانسون اعلام کرد که احتمالا مجوز فعالیت این کارخانه جدید طی روزهای آینده صادر و بتواند  تولید این واکسن را در نقاط دیگر، از جمله هند، گسترش دهد.

پس از فایزر و مدرنا، جانسون اند جانسون سومین واکسن کروناست که در آمریکا مجوز استفاده گرفته است.