سازمان حقوق بشری هه نگاو:درگیری مسلحانە یکی از  احزاب کرد با سپاه پاسداران در نزدیکی ارومیە

سازمان حقوق بشری هه نگاو از درگیری مسلحانە یکی از  احزاب کرد مخالف حکومت با سپاه پاسدارن در یک منطقه کردنشین در نزدیکی ارومیە خبرداد.

هه نگاو نوشته است: درگیری شدیدی میان نیروهای سپاه و یکی از احزاب کردستانی در نزدیکی روستای “کوران” از توابع منطقە “صوما و برادوست” از توابع  شهر ارومیە رخ داد و  دست کم ۳ عضو سپاه پاسداران در این درگیری کشتە شدەاند.

در این گزارش آمده است که  روستای کوران از سوی نیروهای سپاه پاسداران محاصرە شدە و نیروهای زیادی بە منطقە درگیری اعزام شدەاند.این منطقه از زمین و هوا مورد حمله نیروهای نظامی رژیم ایران قرار گرفته است.

شماری از منابع محلی با تایید درگیری سنگین در این منطقه گزارش دادند که اینترنت و آنتن‌دھی تلفن‌های همراه در منطقه کاملا قطع شده است.همچنین چندین فروند بالگرد سپاه پاسداران ایران بە محل درگیری اعزام شدە و رفت و آمد در این منطقە نیز ممنوع شدە است.

تا زمان تنظیم این خبر هیچ یک از احزاب کرد ایرانی مسئولیت این درگیری را بر عهدە نگرفتە و رسانەهای حکومتی نیز خبری را در اینبارە منتشر نکردەاند.

محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران پیشتر در رزمایشی در منطقه آذربایجان غربی گفته بود که “در موضوع امنیت کشور با کسی تعارف نداریم”، تلاش داریم که منطقه را از وجود تروریست ها ادامه دهیم.

وی با اشاره به  هدف قرار دادن عقبه‌ها و مقرهای مخالفان حکومت در منطقه کردنشین  گفت: “هر نقطه‌ای که مخالفان نظام  در آنجا حضور، سازماندهی و استقرار داشته باشند مورد حمله قرار خواهیم داد”.

در سال های  ۹۷ و ۹۸ نیز سپاه روستائیان  این منطقه را در کوه سنجق که در حاشیه مرزی با اقلیم عراق واقع شده است بارها مورد حملات موشکی، پهپادی و توپخانه‌ای خود قرار داد.

وی به  مسئولان اقلیم شمال عراق و دولت عراق هشدار داد و گفت: باید باید بر مرزهای خود سیطره و اشراف بیشتری داشته و نسبت به از بین بردن زمینه‌های سوء استفاده گروهک‌های تروریستی از این مناطق اقدام کنند.

این مقام ارشد سپاه در هشدار به عشایر شمال عراق نیز گفت: باید به چریک های کرد مخالف رژیم ایران پناه ندهند و از آنان فاصله بگیرند چرا که هر قرارگاه و پایگاهی مربوط به دشمنان حکومت اسلامی ، در کانون اهداف ما قرار دارد.

پاسدار محمدتقی اوصانلو، ” فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا” شمال غرب ایران نیز گفته است:  زمانی‌که موشک‌‌ها را به مقرهای چریک های کرد مخالف نظام  می‌زنیم، از بالای سر پایگاه‌‌های نظامی آنها عبور کرده و دشمنان باید این پیام را دریافت کنند.