سازمان حقوق بشر در ایران خبر داد که  کمال جعفری‌یزدی، یکی دیگر از ۱۴امضاکنندگان “بیانیه برای استعفای خامنه‌ای”، بازداشت شد

 کمال جعفری یزدی، ۵۳ ساله، دکترای مدیریت استراتژیک دارد و در دانشگاه‌های غیرانتفاعی مشهد تدریس می‌کرد

به گزارش سازمان حقوق بشر بدنبال افزایش موج بازداشت ها ی فعالان سیاسی در ایران نیروهای وزارت اطلاعات کمال جعفری یزدی، یکی دیگر از امضاکنندگان “بیانیه ۱۴ فعال سیاسی و مدنی برای استعفای خامنه‌ای و تغییر قانون اساسی” در شهر مشهد، را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

کمال جعفری یزدی، ۵۳ ساله، دکترای مدیریت استراتژیک دارد و در دانشگاه‌های غیرانتفاعی مشهد تدریس می‌کرد. او سابقه مشارکت در جنگ هشت ایران و عراق را دارد و “جانباز ۳۵ درصد” و از “اسرای دوران جنگ” هشت ساله ایران با عراق  است.

در این گزارش امده است که آمار بازداشت شدگان  بیانیه ۱۴ فعال سیاسی و مدنی برای استعفای خامنه‌ای و تغییر قانون اساسی به ۹ تن رسیده است.

در این بیانیه اعلام شده است که  «وقت آن رسیده که مردم، فعالان و اندیشمندان دلسوز با کنار گذاردن تمایلات مصلحت جویانه‌ای که اسباب نابودی فرهنگ و تمدن و ثروت کشور را فراهم آورده، با صراحت تمام پای به میدان گذارده و با درخواست تغییر بنیادین قانون اساسی و استعفای رهبری که هر روز بر حدود اختیارات به ناحق خود می افزاید، پیش‌قراول این حرکت ملی باشند.»

یک دیدگاه

Comments are closed.