سازمان حقوق بشر سوریه: در حمله سپیده دم امروز به دو نقطه در سوریه هشت سپاهی کشته شده‌اند

سازمان حقوق بشر سوریه اعلام کرد در جریان حمله هوایی سپیده دم امروز (چهارشنبه) به مواضع وابسته به سپاه قدس ایران در سوریه، دست کم هشت تن از افرادی که عضو سپاه قدس و یا مربوط به آن بوده اند کشته شده اند. این حمله دوباره نیز به ارتش اسرائیل نسبت داده شده، ولی اسرائیل هنوز نسبت به آن سکوت کرده است.

در گزارش ها آمده است که این حمله سی دقیقه پس از نیمه شب گذشته و در دو نقطه سوریه روی داده که یکی در نزدیکی دمشق و دیگری در ناحیه قنیطرۀ در نزدیکی مرزهای اسرائیل بوده است.

این حمله هوایی چند روز پس از حمله دیگری رخ داد که اسرائیل مسئولیت آن را به عهده گرفت و اعلام داشت که در واکنش به توطئه قرار دادن بسته های انفجاری در خط مرزی سوریه با اسرائیل بوده است.

اسرائیل با استناد به اطلاعات دقیق نظامی، گفته بود که این بمب گذاری ها به دستور سپاه قدس و توسط مزدوران شیعه انجام گرفته بود.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) وقوع حمله سپیده دم امروز را تایید کرد و به وارد آمدن آسیب مالی سخن گفت، ولی به تلفات احتمالی اشاره ای نکرد.

ارتش سوریه نیز مانند همیشه ادعا کرد که بیشترین بخش از موشک های شلیک شده به خاک سوریه، در هوا شکار شده است.

به گزارش خبرگزاری سانا، یکی از هدف های این حمله موشکی، مواضعی در جنوب دمشق بوده است. آگاهان می گویند که اکنون مدت مدیدی است که سپاه قدس می کوشد تاسیساتی برای استقرار دائم خود در اطراف دمشق احداث کند و همیشه با حملات هوایی اسرائیل روبرو گردیده که موجب ویران گردیدن این تاسیسات شده است.

اسرائیل همیشه اعلام کرده که اجازه نخواهد داد سپاه قدس بتواند در خاک سوریه حضور دائم داشته باشد.

گفته می شود که در سه سال اخیر بیش از یک هزار هدف نظامی رژیم ایران در خاک سوریه هدف جنگنده ها و موشک های اسرائیلی قرار گرفته و صدها تن از نظامیان وابسته به رژیم ایران کشته شده اند.

فرماندهان سپاه پاسداران و آخوندهای حکومتی در ایران بارها گفته بودند که اگر اسرائیل به ادعای آنان “غلطی” بکند، سخت مجازات خواهد شد. ولی تا کنون همه این تهدیدها تو خالی بوده و رژیم ایران هرگز حملات اسرائیل را تایید نکرده و آن را به خود مربوط ندانسته است.

با آنکه ارتش سوریه در بیانیه خود نامی از اسرائیل نبرده است، ولی شبکه تلویزیونی “المیادین” وابسته به حزب الله لبنان، این حمله را به آن چه که “رژیم صهیونیستی” نامید نسبت داد. همانگونه که گفته شد، مقامات رسمی اسرائیل هنوز مسئولیتی به عهده نگرفته اند.