سازمان حقوق بشر سوریه: «در حمله هوایی اسرائیل، شش تن از سپاه قدس و حزب الله کشته شده اند»

سازمان حقوق بشر سوریه: «در حمله هوایی اسرائیل، شش تن از سپاه قدس و حزب الله کشته شده اند»

یک سازمان حقوق بشر سوری می گوید که شش تن از افرادی که در حمله هوایی سپیده دم دو روز پیش در سوریه کشته شده اند، افراد سپاه قدس و چریک های مزدور حکومت ایران بوده اند. سخن از یک حمله هوایی نسبت داده شده به نیروی هوایی اسرائیل است که سپیده دم روز چهارشنبه علیه یک مرکز گردآوری اطلاعات نظامی در تپه ای به نام تل الحاره در جنوب سوریه روی داد.

دولت سوریه وقوع این حمله هوایی را تائید کرده، ولی حکومت اسلامی ایران و حزب الله لبنان همچنان به سکوت خود ادامه می دهند و تا کنون خبری درباره آن منتشر نکرده اند.

در گزارش نخستین گفته شده بود که جمعا ۹ تن در این حمله هوایی کشته شده اند که سه تن از آنان سربازان سوری بوده اند. اکنون سازمان پیگیری حقوق بشر در سوریه که به اوپوزیسیون آن کشور وابسته است و مرکز آن در لندن می باشد گزارش می دهد که شش تن دیگر، از افراد سپاه قدس و حزب الله لبنان و چریک های وابسته به رژیم ایران بوده اند.

تل الحاره بلندترین تپه جنوب سوریه می باشد که از آن جا می توان بخش از شمال اسرائیل را رصد کرد و ارتش سوریه در آن جا مرکز دیده بانی و گردآوری اطلاعات نظامی برپا کرده بود که افراد سپاه قدس و حزب الله لبنان نیز در آن جا فعال بودند.

در این میان، سفیر روسیه در اسرائیل، آناتولی ویکتوروف فاش ساخت که دولت مسکو به اسرائیل کمک می کند تا بتواند سربازان ناپدید شده خود در جنگ های پیشین با سوریه را شناسایی کند و به آرامگاه نظامی اسرائیل منتقل سازد.

سفیر روسیه این سخنان را در گفتگو با سامانه عربی “اِلاف” متعلق به عربستان سعودی بیان داشت. اخیرا اعلام شده که با کمک فعال ارتش روسیه، بازمانده پیکر یک سرباز اسرائیلی که در خاک سوریه جان باخته بود، به اسرائیل بازگردانیده شده است.