سازمان حقوق زنان، به خانم مسیح علی نژاد جایزه اعطا کرد

مسیح علی‌نژاد فعال مدنی و طراح کمپین “چهارشنبه‌های سفید” است. این کمپین تصاویر ارسالی زنانی را بازتاب می‌دهد که در اماکن عمومی حجاب از سر برداشته‌اند

خانم مسیح علی‌نژاد، فعال حقوق زنان به همراه پیتر بِرگ، کارگردان آمریکایی، و خانم یسرا اللوزی، هنرپیشه مصری، به طور مشترک برنده جایزه “رسانه‌های آمریکا در خارج از کشور” شناخته شدند و جوایزی به آن ها تعلق می گیرد.

گفته شده است که رسانه‌های آمریکا در خارج از کشور،هر سال با اعطای جایزه از کسانی که فعالیت‌های آنها آموزش٬ توانمندسازی و قدرت اطلاع رسانی رسانه‌ها را به نمایش می‌گذارد، تقدیر می‌کند.

مسیح علی‌نژاد فعال مدنی و طراح کمپین “چهارشنبه‌های سفید” است. این کمپین تصاویر ارسالی زنانی را بازتاب می‌دهد که در اماکن عمومی حجاب از سر برداشته‌اند.

مسیح علی‌نژاد این جایزه خود را به صبا کرد افشاری، مژگان کشاورز،یاسمن آریانی و منیره عربشاهی که به دلیل اعتراض  به حجاب اجباری به ۷۹ سال زندان محکوم شده‌اند هدیه کرد .

مقام‌های قضایی حکومت ایران پیشتر هشدار داده اند که هرگونه همکاری با مسیح علی‌نژاد پیگرد قضایی دارد .

2 دیدگاه‌

  1. مسیح علی نژاد به عنوان یک فعال مدتی و مدافع حقوق بشر به خصوص حقوق زنان دستاوردهای مهمی داشته اما متاسفانه نه فقط حکومت زن ستیز و حقوق کش جمهوری اسلامی نسبت به ایشان خصومت دارد بلکه متاسفانه گاه بعضی از منتقدان و مخالفان رژیم هم مواضعی تاسف آور اتخاذ کرده اند. بعضی از تهاجمهای خصوصی و عمومی علیه ایشان آشکارا از سر حسادت است و کسانی به جای بازو به بازوی هم دادن و حمایت از هم برای احقاق حقوق مردم ایران، غرایض شخصی را دنبال میکنند. اما تاسف آورتر اظهارات کسانی است که خود را چپگرا و مثلا مبارز در راه حقوق ملت می نامند و به علی نژاد به خاطر اینکه شعارهای دهان پرکن و بی محتوا نمیدهد ایراد میگیرند. به عنوان مثال ملاقات خانم علی نژاد با وزیر خارجه آمریکا بهانه ای شد تا این رفقا، که به تقلید از سلبریتی های آمریکایی با دولت فعلی آن کشور ابراز خصومت (باید عرض کنم کورکورانه) میکنند، او را هدف حمله قرار دهند. میخواهم به خانم علی نژاد بگویم که به عنوان یک فعال سیاسی و مدافع حقوق ملت ایران، باید از هر فرصتی برای پیشبرد اهداف ملی استفاده کند. به عنوان یک فعال سیاسی او حق دارد و باید از کسانی که حامی مواضع ملت ایران علیه حکومت آخوندی هستند کمک بگیرد. عقل و شعور سیاسی و حس وطنپرستی و دفاع از “خلق” یعنی تشخیص منافع ملی و استفاده از هر امکان و فرصتی برای پیشبرد این منافع. موفق باشید.

  2. این زن با لبخند گشاده در حال گفتگو و چاپلوسی در کنار ملا خاتمی و دیگرسران رژیم دیده شده است، پس چگونه ممکن است که این فرد بتواند پشتیبان واقعی حقوق زنان باشد و در عین حال درون زندان اوین نباشد!!!؟

Comments are closed.