سازمان سنجش و آموزش:زمان برگزاری آزمون های دکتری و کارشناسی ارشد ناپیوسته تغییر خواهد کرد

سازمان سنجش و آموزش حکومت ایران با انتشار بیانیه ای  اعلام کرد:  زمان برگزاری آزمون های دکتری و کارشناسی ارشد ناپیوسته تغییر خواهد کرد.

این سازمان تاریخ جدید برگزاری این آزمون‌ها را اعلام نکرده است ولی طبق برنامه قبلی قرار بود آزمون دکتری روز ۲۶ تیرماه و آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته، روزهای دوم و سوم مرداد برگزار شود.

با وجود لغو این آزمون‌ها، توسط سازمان سنجش کشور ، مقام‌های وزارت بهداشت در روزهای اخیر تاکید کرده‌اند که کنکور سراسری ایران طبق زمان تعیین شده برگزار می‌شود.

زهرا نژاد بهرام، عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران نیز از مدیریت ستاد کورونا در کشور انتقاد کرد و گفت: با اینکه بیش از ۱۸ استان در وضعیت هشدار و قرمز قرار دارند اما کماکان شرایط به نوعی مدیریت می‌شود که گویا در شرایط پسا کرونا قرار داریم.

او افزود: روزانه به صورت میانگین بیش از ۶۰۰ بیمار جدید کورونایی و فوتی ۷۰ نفر در تهران هستیم که در این شرایط بحرانی موج دوم کرونا در تهران کاملا مشهود است اما با این حال هیچ اقدامی از سوی ستاد نمی شود و یا کاملا برایشان بی تفاوت است.

نژادبهرام گفت:   حتی اجازه کوچکترین تصمیم گیری در سطح محلی داده نمی‌شود که این امر با توجه به بحرانی بودن شرایط و لزوم اتخاذ تصمیمات در اسرع وقت، یقینا در بروز جدی بحران بدین شکل موثر بوده است، قرار گرفتن ایران در جمع سه کشور دارای بالاترین تلفات ناشی از ویروس کرونا طی یک هفته گذشته نیز خود گواه بر این موضوع است.

او در ادامه به ستاد کرونا هشدار داد که  نسبت به اعمال محدودیت‌های شدید در رفت و آمد غیر ضروری، جلوگیری از تجمعات‌، اجباری شدن دورکاری کارکنان اقدام کند و اجازه اعمال محدودیت‌ها لااقل تا سقف مشخصی را به سطوح محلی تفویض اختیار کند.