سازمان “سیا”:  حکومت ایران قصد انجام عملیات علیه نظامیان بلندپایه آمریکایی را داشته است

به گزارش شبکۀ تلویزیونی “ان بی سی” ، ماه گذشته سازمان اطلاعات و پلیس فدرال آمریکا نسبت به اقدام خصمانۀ تهران علیه نظامیان بلندپایۀ آمریکایی هشدار داد، و اعلام کرد که احتمال می رود این  اقدام به تلافی قتل قاسم سلیمانی طرح ریزی شده باشد که سال  گذشته به دستور دونالد ترامپ توسط یک پهپاد آمریکایی در بغداد کشته شد.

در ادامه این گزارش آمده است که در سپتامبر ماه  گذشته نیز خودروی یکی از مقامات وزارت دفاع آمریکا هدف رفتار خصمانۀ یک رانندۀ ایرانی قرار گرفت. همزمان حسین سلامی،   فرماندۀ سپاه پاسداران، نیز  تهدید کرد که تهران انتقام خون قاسم سلیمانی را از کسانی که در کشتن او دست داشتند، خواهد گرفت.

پیشتر نیز در واکنش به این تهدیدها و از جمله گزارشات مربوط به تهدید خانم لانا مارکس، سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی، پرزیدنت ترامپ   گفته بود که پاسخ این کشور به هر گونه اقدام خصمانۀ ایران علیه شهروندان آمریکایی هزار بار شدیدتر خواهد بود و او دستورات لازم را از قبل در این خصوص صادر کرده است.

پاسدار فلاح زاده، معاون هماهنگ کننده نیروی قدس سپاه نیز در این باره گفته بود: آمریکای بداند ما انتقام خون قاسم سلیمانی و همراهان وی را طبق وعده الهی خواهیم گرفت

در همین رابطه، سرویس های اطلاعاتی آمریکا نیز ماه گذشته اعلام کردند که حکومت ایران از انجام اقدام نظامی علیه آمریکا خودداری کرده، زیرا، رهبران تهران بر این باورند که خویشتنداری مانع از پیروزی پرزیدنت ترامپ در انتخابات سوم نوامبر خواهد شد.