سازمان عفو بین الملل وضعیت حقوق بشر در ایران به نقطه بحرانی رسیده است

همسر نسرین ستوده آقای خندان نیز این هفته از جانب گروه های امنیتی در منزلش دستگیر و به زندان اوین منتقل شد

سازمان عفو بین الملل اقدام حکومت جمهوری اسلامی در بازداشت خودسرانه وکلای حقوق بشر و فعالان حقوق زنان در ایران را نشانه شدت گرفتن سرکوب جامعه مدنی ایران قلمداد کرد.
به گفته این نهاد بین المللی مدافع حقوق بشر با چنین اقداماتی جامعه مدنی ایران و مدافعان حقوق بشر در ایران در جو کامل اختناق قرار می گیرند.
این سازمان می افزاید که وضعیت حقوق بشر در ایران به نقطه بحرانی رسیده است در این گزارش به بازداشت هدا امین فعال حقوق زنان- پیام فروزان و آرش کیخسروی اشاره شده و آمده است که واحد اطلاعاتی سپاه پاسداران نجمه واحدی فعال حقوق زنان را در خانه‌اش در تهران بازداشت کرده است. عفو بین‌الملل هدف این تلاش‌ها را خاموش کردن صدای فعالان حقوق بشر در ایران قلمداد کرده است. خانم نسرین ستوده یکی از بانوان وکیل که حامی حقوق بشر و از وکلای خوشنام و مورد اعتماد مردم می باشد به جرم جاسوسی برای بیگانگان بازداشت شد.
همسر او آقای خندان نیز این هفته از جانب گروه های امنیتی در منزلش دستگیر و به زندان اوین منتقل شد.
وضع حقوق بشر و دستگیری بی وقفه منتقدان و کسانی که از وضع فعلی کشور به جان آمدند حتی صدای اعتراض نمایندگان مجلس اسلامی و مهدی کروبی را نیز در آورده است.
وی که ۷ سال است در حصر خانگی به سر می‌برند در نامه ای سرگشاده خطاب به رهبر جمهوری اسلامی نوشته است: عدالتخانه نظام اسلامی به روز سیاه نشسته است و مردم روزانه شاهد ذبح عدالت به نام حفظ قدرت هستند.