سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده: رژیم ایران در کنار چین و روسیه، وارد جنگ سایبری علیه آمریکا شده است

در دو سال اخیر، از حملات سایبری روسیه برای تاثیر گذاری در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سخن بسیار رفته است – ولی این نخستین بار است که نام حکومت اسلامی ایران در این زمینه، در کنار نام روسیه و چین آورده می شود

سخن از جنگ سایبری به میان آمد: رسانه های آمریکایی حکومت اسلامی ایران را در کنار روسیه و چین متهم ساختند که از طریق جنگ سایبری، می کوشند بر انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا تاثیر بگذارند. از دیدگاه حکومت های این سه کشور، بسیار مهم است که پرزدینت ترامپ نتواند همچنان از اکثریت در مجلس نمایندگان و سنای ایالات متحده برخوردار باشد.

به گفته آگاهان، اگر پرزیدنت ترامپ این اکثریت را از دست بدهد، حزب دموکرات خواهد توانست بسیاری از برنامه های رئیس جمهوری را خنثی کند و او را به شدت محدود سازد.

در دو سال اخیر، از حملات سایبری روسیه برای تاثیر گذاری در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سخن بسیار رفته است – ولی این نخستین بار است که نام حکومت اسلامی ایران در این زمینه، در کنار نام روسیه و چین آورده می شود.

آشنایان امور می گویند که از دیدگاه رژیم ایران، اگر پرزیدنت ترامپ بتواند اکثریت رای خود را در کنگره از دست بدهد، ناچار خواهد بود از شدت عملیات علیه رژیم ایران بکاهد.

به گفته تحلیلگران، حکومت اسلامی ایران از دوران ریاست جمهوری پرزیدنت باراک اوباما خاطرات بسیار خوشی دارد – زیرا اوباما هرگز در برابر زیاده خواهی های رژیم ایران نایستاد، بلکه به عکس، امتیازات زیادی به آن رژیم داد.

رسانه های آمریکایی نوشتند که سرویس امنیت داخلی آمریکا (اف بی آی) و همچنین سرویس امنیت خارجی (سی آی ای) از این احتمال بسیار نگران هستند

در ادامه گزارش آمده است که مسؤولان برخی ایالت ها و یا استان ها در نقاط مختلف ایالات متحده خبر داده اند که عناصر خارجی کوشیده اند وارد کامپیوترهای آن ها گردیده و اطلاعاتی را درباره دارندگان حق رای بربایند.

این نخستین بار است که نام حکومت اسلامی ایران، در کنار روسیه و چین، به عنوان عامل رخنه کنند گان در انتخابات ایالات متحده قرار می گیرد.

مقامات حکومت ایران می گویند که در سال های اخیر مبالع کلانی را برای پیشبرد جنگ سایبری هزینه کرده و در این زمینه به پیشرفت های چشمگیری نائل آمده اند.

 

یک دیدگاه

  1. این خبر چی می خواد بگه یعنی ایران اسلامی یه قدرت مدرن از لحاظ علم و تکنولوژیه ؟؟؟؟ نه ایران اسلامی یه نابغه تروریستی در جهان است خیلی خطیر و مسخره امریکا تنور جنگ را گرم کند چرا که جهان حال و حوصله مسخره بازی چهار تا عمامه به سر را دیگر ندارد .

Comments are closed.