سازمان های ترور در غزه، در آشوب هفتگی، علائم نازی به پرچم فلسطین افزودند

در همان حال که کارشناسان امور امنیتی در اسرائیل به این ارزیابی می رسند که وقوع جنگ دیگری با گروه های ترور فلسطینی در غزه امری اجتناب ناپذیر است، آشوبگری های هفتگی در کنار خط مرزی غزه با اسرائیل، نه تنها متوقف نشده، بلکه روز آدینه (پریروز) با نشانه های یهودستیزانه نیز همراه بود. اکنون نزدیک به دو سال است که سازمان های ترور فلسطینی در غزه، هر روز آدینه، پس از اجرای آئین نماز جمعه، هزاران نفر را به خط مرزی با اسرائیل می آورند که به آشوب و تعرض دست بزنند.

در این جمعه، برخی سازمان های ترور، علائم آلمان نازی را به پرچم فلسطین افزوده و آن را در هوا تکان می دادند. ارزیابی می شود که در این تظاهرات خشونت بار حدود شش هزار نفر شرکت داشتند.

ارتش اسرائیل این رفتار فلسطینی را در آمیختن علائم نازی با تلاش تروریستی آن ها علیه اسرائیل محکوم دانست. در همان حال که ارتش اسرائیل به شدت تلاش می کند در عین برقراری آرامش، تظاهرکنندگان فلسطینی کشته نشوند، آن ها علائم حکومتی را به پرچم خود می افزایند که مسؤول قتل شش میلیون نفر یهودی بوده است.

در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است که سربازان این کشور قاطعانه در برابر ترور و اغتشاش خواهند ایستاد و از امنیت کشور دفاع خواهند کرد.

در این میان خبر رسید که گرچه هوا کردن بادکنک های انفجاری در شمار زیاد، متوقف گردیده، ولی هنوز به صورت پراکنده ادامه داد و روز گذشته (شنبه) یک بادکنک انفجاری در نزدیکی یک آبادی کشاورزی در داخل اسرائیل شناسایی شد.

2 دیدگاه‌

  1. با سلام خدمت استاد منشه امیر بزرگی که ۴۰ سال من از ساعت ۵و نیم عصر در ایران و با یک رادیویه لامپی قدیمی صدایه دلنشینش را شنیدم بهمراه خانمی که متاسفانه نامش را فراموش کردم و چقدر متاثر و ناراحتم که صدای بخش فارسی اسرائیل را منحل کردند
    به هر حال نظر من در مورد فلسطینیها این است که اگر در اسرائیل هیچگونه تبعیض نژادی دینی زبانی و ملیتی نباشد و همه در برابر توزیع و تخصیص امکانات و بهرمندی از موقعیت ها و تسهیلات و امکانات برابر و بنا به استعداد و توانایی و هوش و زکاوت خود صاحب مقام و منصب و عنوان شوند اعراب باید با پسر عموهای خود متحد و یکپارچه شوند و یک کشور قدرت مند و یکپارچه را تشکیل دهند

Comments are closed.