سازمان های ترور در غزه، دوباره به سوی خاک اسرائیل به شلیک خمپاره پرداختند

برای جلوگیری از یک درگیری جنگی گسترده بین اسرائیل و سازمان های ترور در غزه، امروز (یکشنبه) تلاش های میانجیگری مصر بین اسرائیل و حماس ادامه یافت. این تلاش ها از چند روز پیش دوباره آغاز شده بود، ولی چنین تصور می رود که حماس قصد باجگیری بیشتری دارد و می خواهد اسرائیل را زیر فشار نظامی و امنیتی بیشتری قرار دهد.

ساعاتی پیش از نیمه شب گذشته (شنبه) دوباره دو خمپاره از داخل نوار غزه به سوی خاک اسرائیل شلیک شد که در زمین غیرمسکونی سقوط کرد و آسیبی وارد نیاورد. ولی حدود یک ساعت پس از آن، یک خمپاره به سوی شهر بندری اشکلون در فاصله ده کیلومتری از غزه شلیک گردید. ولی آسیبی وارد نیاورد.

دو روز پیش نیز دو موشک به خاک اسرائیل شلیک شده بود که به هدفی اصابت نکرد. ظاهرا چنین به نظر می رسد که حماس با این گونه اقدامات تعرضی، همچنان نسبت به کشته شدن یکی از ماموران ارشد خود واکنش نشان می دهد. اسرائیل اعلام داشته بود که تیراندازی به سوی این فرد به علت سوءتفاهم بوده است. اسرائیل حتی نسبت به این رویداد پوزش طلبید. ولی حماس در همان حال که این رفتار اسرائیل را یک پیروزی برای خود تلقی کرد، اعلام داشت که ساکت نخواهد نشست و انتقام خون او را خواهد گرفت.

تعرض به سوی خاک اسرائیل و ایجاد مزاحمت برای اهالی پیرامونی غزه، سالیان دراز است ادامه دارد. از هنگامی که گروه تروریستی جهاد اسلامی آزادی فلسطینی فعالتر شده، بر میزان تعرض علیه اسرائیل نیز افزوده گردیده است. این گروه توسط رژیم ایران حمایت می شود.

دو روز پیش (آدینه) آشوب های هفتگی در خط مرزی اسرائیل با غزه ادامه یافت. ولی بدون تلفات جانی پایان گرفت. ارتش اسرائیل در همان حال که می کوشد از مرز کشور دفاع کند و نگذارد آشوبگران فلسطینی با پاره کردن جدار مرزی، بتوانند به خاک این کشور تجاوز کنند، می کوشد از تلفات جانی بپرهیزد – و این در حالی که در بسیاری موارد، آشوبگران فلسطینی مواد انفجاری و بطری های آتشزا به سوی سربازان اسرائیلی پرتاب می کنند.