سازمان های ترور فلسطینی، دوباره در نوار مرزی غزه با اسرائیل، به رویارویی پرداختند و سه کشته دادند

حماس می گوید که نخستین خواسته آن گروه از برگزاری این آشوب ها، وادار ساختن اسرائیل به گشودن مرزها و برچیدن محاصره زمینی و دریایی می باشد

به دستور حماس و دیگر سازمان های ترور فلسطینی در نوار غزه، روز گذشته (آدینه) دوباره هزاران تن از اهالی غزه در نزدیکی  جدار مرزی با اسرائیل گرد آمدند و دوباره به اغتشاش دست زدند و به سوی سربازان اسرائیلی بطری آتش زا و سنگ پرتاب کردند و قصد تعرض به داخل خاک اسرائیل را داشتند.

اکنون حدود شش ماه است که حماس هر روز آدینه هزاران نفر را در پایان نماز جمعه،  به مرز اسرائیل می آورد تا به اغتشاش دست بزنند. این آشوب، زیر شعار “راه پیمایی بازگشت” برگزار می شود که منظور آن، تسلط گروه های ترور بر اورشلیم و سراسر خاک اسرائیل است.

حماس می گوید که نخستین خواسته آن گروه از برگزاری این آشوب ها، وادار ساختن اسرائیل به گشودن مرزها و برچیدن محاصره زمینی و دریایی می باشد.

این خواسته در حالی مطرح می شود که مصر نیز دروازه ها را به روی اهالی غزه بسته و عملا آنان را مورد محاصره قرار داده است.

منابع فلسطینی می گویند که در آشوب های روز گذشته، حدود هشت هزار نفر شرکت کرده بودند و سه تن از آنان در جریان رویارویی با سربازان اسرائیلی کشته شدند. این اغتشاشات در چند نقطه رخ داد.

در رویارویی های روز گذشته، در چند مورد، اغتشاشگران، بسته های انفجاری به سوی سربازان اسرائیلی پرتاب کردند، که آسیبی وارد نساخت.

این تظاهرات در حالی رخ می دهد که در یک ماه اخیر، سی میلیون دلار کمک اهدایی امیرنشین قطر به حماس، با اجازه اسرائیل به نوار غزه انتقال یافته است. قطر جمعا پرداخت نود میلیون دلار را تعهد کرده و ده میلیون دلار گازوئیل نیز برای نیروگاه برق غزه، اختصاص داده است.

جهاد اسلامی آزادی فلسطین نیز که یک گروه تروریستی دست پرورده حکومت ایران است، اعلام کرده که هم اکنون موشک های پیشرفته تری برای تعرض به اسرائیل در اختیار دارد.

سرکرده جدید جهاد اسلامی، که زیاد نَخاله نام دارد، در این هدف با سرکرده حزب الله در بیروت دیدن کرد و طرفین تصمیم گرفتند عملیات تعرضی علیه اسرائیل را هماهنگ سازند.

سرکردگان حماس، روز یکشنبه گذشته به مناسبت سی و یکمین سال برپایی این گروه تروریستی، همایش پرهزینه ای در شهر غزه برپا کردند و در نطق های آتشین خود گفتند که هرگز از مبارزه مسلحانه با اسرائیل دست بر نخواهند داشت.