سازمان های ترور فلسطینی به آشوب و تعرض در خط مرزی با اسرائیل ادامه می دهند و هفت کشته داشتند

حماس در نوار غزه اعلام کرده که در جریان آشوب های روز گذشته (آدینه) هفت تن کشته شده اند که سه تن از آنان نوجوان بوده اند

سازمان های ترور فلسطینی در غزه، دوباره در روز آدینه و پس از نماز جمعه، به اغتشاشات گسترده در طول خط مرزی با اسرائیل دست زدند و به سوی سربازان اسرائیلی بطری های آتشزا و نارنجک پرتاب کردند و به آتش زدن لاستیک های کهنه پرداختند و کوشیدند جدار امنیتی را پاره کرده و وارد خاک اسرائیل شوند.

حماس در نوار غزه اعلام کرده که در جریان آشوب های روز گذشته (آدینه) هفت تن کشته شده اند که سه تن از آنان نوجوان بوده اند. بررسی میزان درستی این آمار امکان پذیر نیست. ولی فلسطینی ها می گویند که جوانترین فرد کشته شده، دوازده ساله بوده است.

سازمان های ترور، همیشه با استفاده از غریزه ماجراجویی کودکان و نوجوانان، آنان را تحریک می کنند که به عملیات تعرضی علیه سربازان اسرائیلی دست بزنند.

محافل آگاه شمار شرکت کنندگان در اغتشاشات روز گذشته را حدود بیست هزار نفر ارزیابی کردند، که در چند نقطه مختلف به آشوب دست زدند.

حماس می گوید که این اغتشاشات را تا هنگامی ادامه خواهد داد که اسرائیل ناچار شود محاصره زمینی و دریایی غزه را متوقف سازد.

در گزارش دیگری گفته شده که مقامات اسرائیلی به طور جدی می کوشند تسهیلاتی در زندگی اهالی غزه به وجود آوردند و برای این منظور انتظار می رود گذرگاه بین اسرائیل و غزه گسترده تر شود و رفت و آمد افراد بیشتر گردد و کامیون های حامل آذوقه نیز بتوانند از آن جا عبور کنند. در حال حاضر، برای انتقال کالا به غزه، تنها یک گذرگاه وجود دارد که هر روز چند صد کامیون از آن می گذرد.

به موازات این رویدادها، گروه های تروریستی شیوه هواکردن بادبادک و بادکنک های انفجاری را تکمیل تر می کنند.

در حالی که تا چند پیش این بادبادک ها موجب آتش سوزی می شدند، اکنون عناصر تروریستی به آن ها بمب ساعتی و مواد انفجاری نصب می کنند تا به جای ایجاد آتش سوزی، موجب آسیب رسیدن به جان افراد شود. تنها در یک روز گذشته (آدینه) شش آتش سوزی جدید در نواحی پیرامونی غزه در خاک اسرائیل، به وقوع پیوست.