سازمان های ترور فلسطینی: «به عملیات ایذایی علیه اسرائیل، تا هنگام برداشتن محدودیت ها ادامه می دهیم»

سازمان های ترور فلسطینی همه تلاش دولت مصر و میانجی های دیگر را برای پایان بخشیدن به ادامه تعرض و اختلال در خط مرزی غزه با اسرائیل رد کردند و اعلام داشتند که همچنان به ایجاد مزاحمت های شبانه ادامه خواهند داد.

سازمان های ترور فلسطینی با برپایی گروهی با نام “گرادن ایجاد مزاحمت برای اسرائیل” اعلام کرده اند که هر شب در برابر خط مرزی گرد آمده و به آزار سانی علیه مردم اسرائیل خواهند پرداخت. آن ها در جریان این عملیات لاستیک های کهنه را اتش میزنند تا با ایجاد دود غلیظ مانع تنفس آزاد اسرائیلیان پیرامونی غزه شوند. آن ها همچنین با به راه انداختن بلندگوهای بسیار قوی و ایجاد صدای گوش خراش، می کوشند زندگی را بر اسرائیلیان تلخ گردانند.

سخنگویان این گروه که در واقع اعضای حماس و جهاد اسلامی هستنند، اعلام داشته اند که این مزاحمت ها تا هنگامی که مسجد الاقصی در شرق اورشلیم از تسلط اسرائیل بیرون نیاید و سراسر خاک اسلامی فلسطین آزاد نشود و محاصره در اطراف غزه کاملا برداشته نشود، این اقدامات ایذایی ادامه خواهد یافت.

اسرائیل گفته است که مسئولیت عملیات تعرض را زیر هر نام و عنوانی باشد، مستقیما به حماس نسبت می دهد، زیرا آن سازمان است که حکومت را در غزه به دست دارد.

یک سخنگوی این گروه با نام عبداللطیف القانوع امروز (دوشنبه) به روزنامه “العربی الجدید” گفت: تا هنگامی که اسرائیل محاصره را بر ندارد و به ویژه واردات مصالح ساختمانی به غزه را بدون محدودیت آزاد نسازد آزارهای شبانه ادامه خواهد یافت.

اسرائیل از آن جهت ورود سیمان و برخی دیگر از مصالح ساختمانی به غزه را ممنوع ساخته، که حماس آن ها را برای ساختن تونل های زیرزمینی مورد استفاده قرار می دهد که در واقع مراکز فرماندهی و انبارهای اسلحه و همچنین پرتابگاه موشک بسوی اسرائیل می باشد.

این سخنگو خطاب به نهادهای میانجی گفت که آن ها باید بر اسرائیل فشار آورند و تا هنگامی که این خواسته ها تامین نشود، تظاهرات شبانه در خط مرزی و ایجاد مزاحمت برای اهالی آبادی های اسرائیلی ادامه خواهد یافت.

هفته پیش اوضاع در خط مرزی چنان بحرانی شد که ارتش اسرائیل واحدهای بسیاری را در خط مرزی گردآورد و این احتمال داده شد که سربازان ممکن است هر لحظه، بار دیگر وارد نوار غزه شوند.