سازمان های ترور فلسطینی در غزه، علیه اسرائیل زور بازو نشان می دهند و با واکنش روبرو می گردند

یک نمونه از بادکنک های انفجاری که از نوار غزه به سوی خاک اسرائیل هوا می شود و موجب انفجار و آتش سوری بیشه ها می گردد

گروه های ترور فلسطینی در غزه، دوباره به تهدیدها جنگی علیه اسرائیل روی آورده و ادعا می کنند که برای یک نبرد جنگی و همه جانبه آماده هستند و در برابر اسرائیل هرگز کوتاه نخواهند آمد.

این تهدیدها پس از آن شنیده شد که اسرائیل در واکنش به هوا کردن بادکنک های آتش زا از غزه به سوی خاک اسرائیل، دو بار مواضعی را در غزه هدف حمله هوایی قرار داد.

ساعاتی پس از حمله دوم، گروه های ترور در غزه، روز گذشته (دو نشبنه) چندین فروند موشک پرقدرت از نواز غزه به سوی آب های دریای مدیترانه شلیک کردند تا به باور خود، به اسرائیل هشدار داده باشند که آماده نبرد هستند.

روز گذشته، یکی از پرآسیب ترین دوران برای اسرائیل، در مورد به آتش کشیده شدن بیشه زارهای پیرامونی غزه بود. فلسطینی ها ده ها گروه بادکنک هایی را به سوی خاک اسرائیل هوا کردند که بسته های انفجاری به آنها آویزان شده بود و هنگامی که روی زمین سقوط می کردند، منفجر می شدند و باعث آتش سوزی می گردیدند.

یک تانک اسرائیلی که در نزدیکی خط مرزی با لبنان مستقر شده بود و ممکن است آنجا را ترک گوید

مقامات گفتند که در بیست نقطه از بیشه های طبیعی در نقاط پیرامونی غزه آتش سوزی رخ داد.

بنی گانتس وزیر دفاع و ژنرال آویو کوخاوی رئیس ستاد کل گفته اند که اسرائیل این رفتار را تحمل نمی کنند و هوا کردن بادکنک های بی خواب نخواهد ماند. این بادکنک ها، در دو مورد به نزدیکی دو شهر اسرائیلی رسیدند و ممکن بود به جان شهروندان آسیب برسانند.

کارشناسان ارزیابی می کنند که علت این موج جدید تعرض از غزه، آن است که اسرائیل را ناچار سازند با انتقال کمک مالی کلان امیرنشین قطر به آن سرزمین موافقت کند.

اسرائیل در واکنش به این تعرضات تازه، یکی از گذرگاه های مرزی خود با غزه را بست. از این گذرگاه هر روز صدها کامیون حامل آذوقه و مایحتاج، از اسرائیل به غزه منتقل می شود. معلوم نیست که بستن گذرگاه چه مدت ادامه خواهد یافت. ولی اسرائیل با فرستادن نفت و گاز به غزه همچنان ادامه می دهد.

یکی از سازمان هایی که امروز شدیدترین تهدیدها را علیه اسرائیل مطرح ساخت، گروه جهاد اسلامی آزادی فلسطین است، که مستقیما از حکومت ایران دستور می گیرد.

آگاهان می گویند که اگر وخامت اوضاع به همین ترتیب ادامه یابد، ممکن است اسرائیل ناچار شود به یک اقدام نظامی گسترده در داخل غزه دست بزند.