سازمان های حقوق بشر: «رژیم به تعقیب و آزار خانواده های زندانیان سیاسی پایان دهد» 

سازمان‌های حقوق بشری با انتشار بیانیه ای از جمهوری اسلامی ایران خواستار شدند که به بازداشت خانواده فعالان و زندانیان سیاسی پایان دهند و از این شیوه غیرانسانی در مبارزه با مخالفان خود دست بردارند.

سیزده سازمان‌ حقوق بشری با انتشار بیانیه  مشترکی، ضمن ابراز نگرانی عمیق از دستگیری اعضای خانواده فعالان، روزنامه‌نگاران، و زندانیان سیاسی از سوی حکومت ایران، خواهان آزادی فوری تمامی کسانی شدند که به‌خاطر اقدامات بستگانشان در بازداشت به‌سر می‌برند و تاکید کردند که مقامات ایران باید از اقدامات تلافی‌جویانه با هدف ساکت‌کردن صداهای مخالف دست بردارند.

دراین بیانیه امده است :این دستگیری‌ها مطابق همان الگوی تهدید و آزاری است که مقامات ایران غالبا برای ساکت کردن مخالفان و فعالان جامعه مدنی داخل و خارج ایران به‌کار می‌برند.

در ادامه این بیانیه نوشته شده که دستگیری بستگان مسیح علی‌نژاد صرفا جدیدترین مورد چنین وقایعی استو بارها  مقامات ایرانی مرتبا اعضای خانواده‌های فعالان، روزنامه‌نگاران و زندانیان سیاسی را بازداشت یا تهدید کرده‌اند و همچنین اعضای خانواده روزنامه‌نگاران بی‌بی‌سی فارسی مورد آزار و تهدید از جمله دستگیری قرار گرفته‌اند.

سیزده سازمان‌ حقوق بشری در نامه خود تاکید کردند: «ما از حکومت ایران می‌خواهیم فورا تمام افرادی که صرفاً به خاطر اقدامات بستگانشان در بازداشت به‌سر می‌برند را آزاد کند و از بازداشت و آزار اعضای خانواده فعالان، روزنامه‌نگاران، و زندانیان سیاسی بپرهیزد».