“سازمان پدافند غیرعامل”، گزارش خود درباره انفجار در نطنز را به شورای امنیت ملی ارائه کرد

در تهران اعلام شد که رئیس سازمان پدافند غیرعامل در سپاه پاسداران، ارزیابی خود را درباره چگونگی وقوع انفجار در کارگاه تولید سانتریفیوژها در نطنز، به شورایعالی امنیت ملی ارائه کرده است. حکومت ایران ساعاتی پس از وقوع انفجار ادعا کرد که از جزئیات آن به خوبی اطلاع دارد، ولی به علت سری بودن امر، از افشای آن خودداری می ورزد. ولی بعد معلوم شده که این ادعا دروغ بوده و از همه نهادهای نظامی و اطلاعاتی و دفاعی رژیم خواسته شد ارزیابی و گزارش خود را تهیه و ارائه کنند.

غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل، بی آنکه حاضر شود مطلبی مربوط به این گزارش را افشا کند، گفت که اکنون خود شورای عالی امنیت است که بر اساس گزارش های دریافت شده، به جمع بندی بپردازد.

او تاکید کرد که گزارش در مورد انفجار در نطنز، جدا از دیگر حوادثی است که در ایران رخ داده است. اشاره جلالی در این سخنان، به این امر بود که در دو ماه اخیر، تقریبا هر روز انفجارها و آتش سوری های مشکوکی در ایران رخ داده که رژیم هنوز نتوانسته است عاملین آن ها را شناسایی کند.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل، در این فرصت گله کرد که چرا رسانه ها به انتشار گزارش درباره انفجارها و آتش سوزی ها پرداخته اند و به گفته وی “ذهن مردم را با این گونه مسائل درگیر کرده اند.

منشه امیر در مصاحبه ای که شب گذشته (یکشنبه) دکتر ایرج ربیعی در تلویزیون ایران آریایی با وی انجام داد، این ارزیابی را محتمل دانست که گروهی از افراد سپاه پاسداران، نیروهای بسیج و احتمالا ارتش، که ادامه این رژیم را بزرگترین خطر امنیتی برای ملت ایران می دانند، با برپا ساختن شبکه های بسیار محرمانه، با اجرای این گونه عملیات، از یک سو می خواهند برنامه های اتمی و موشکی رژیم را را متوقف سازند و همزمان، نشان دهند که مردم ایران با حکومت ضعیفی روبرو هستند که پایه های آن به شدت لرزان است.

امیر پیشتر گفته بود که رژیم ایران می کوشد انفجار در نطنز را به اسرائیل نسبت ندهد تا ناچار به انتقام جویی نگردد و موجب بروز جنگی نشود که ممکن است پایان عمر رژیم را رقم بزند.