«بنیاد مکابی»، سازمان یهودیان ایرانی در نیویورک، در اسرائیل بورس تحصیلی توزیع کرد

یک سازمان یهودی در نیویورک که اعضای آن همگی ایرانی هستند، آئین سالیانه اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان ایرانی زاده در اسرائیل را برگزار کرد که در آن به بیش از یک هزار دانشجو کمک هزینه تحصیلی اعطا گردید. در کنار این جوانان ایرانی زاده، به بیش از یکصد نفر از دانشجویان زاده اتیوپی نیز بورس تحصیلی اعطا گردید و این گام به عنوان تلاشی برای همگون کردن جامعه اسرائیل معرفی گردید.

بنیاد مکابی که بیست و چهار سال پیش توسط آقای صیون ماهفر در نیویورک برپا گردید، هر سال به توزیع بورس تحصیلی می پردازد. پروفسور داوید منشری که ریاست بنیاد را در اسرائیل به عهده دارد گفت که امسال بیش از یک میلیون دلار از یهودیان ایرانی نیکوکار در نیویورک گردآوری شده است که می تواند کمک محدودی به معیشت دانشجویانی باشد که والدین آن ها از امکانات مالی خوبی برخوردار نیستند

سخنران اصلی این آئین سالیانه، ژنرال ذخیره زئبی فرکش از کارشناسان ارشد اطلاعاتی ارتش در دوران خدمت خود بود. ژنرال فرکش در این سخنرانی به مسائل امنیتی اسرائیل پرداخت و از جمله گفت که رژیم ایران همچنان بزرگترین خطر امنیتی برای اسرائیل محسوب می شود. وی حزب الله لینان و گروه حماس و جهاد اسلامی را عوامل آشوبگر رژیم ایران نامید که خود را در خدمت این حکومت قرار داده اند تا بتواند به هدف های توسعه طلبانه خود در منطقه برسد.

پرهیجان ترین سخنران این همایش فرهنگی، که در دانشگاه تل آویو برگزار گردید، آقای صیون ماهفر پایه گذار بنیاد مکانی بود که از اهمیت دانش اندوزی در پیشرفت اسرائیل سخن گفت و ابراز افتخار کرد از این که اسرائیل در سایه دانش و مدیریت رهبران خود توانسته است به دستاوردهای مهمی در رشته های علمی و دفاعی و صنعتی و تکنولوژی نائل شود.

وی در بخش دیگری از سخنرانی خود، که با کف زدن های بسیار همراه بود، به شدت گیری پیدده یهودستیزی در برخی کشورهای جهان و به ویژه در اروپا و آمریکا اشاره کرد و گفت که امروز یهودیان جهان دارای کشور خود هستند و به سرزمین پدری بازگشته اند و از این پس تنها نیستند.

او گفت که تبعیض و ستیز علیه اسرائیل همچنان ادامه دارد. ولی این کشور با تلاش رهبران خود و با جانفشانی سربازانش و همچنین با تلاش ارزنده مردمان خویش، به دستاوردهای خیره کننده ای نائل شده است.

در پایان این سخنرانی پرشور، بیش از یک هزار نفر افرادی که در تالار گرد آمده بودند به پا خاستند و از آقای صیون ماهفر سپاسگزاری کردند.

3 دیدگاه‌

  1. ای کاش بجای اختلاسها ودزدیهای ازروز روشنتر رژیم دزد ایران ووابستگان آنها چنین بورسیه تحصیلی برای جوانان ایرانی می داشتیم. خوب ژن برتر کارش را دارد میکند وخانواده های هزارفامیل همچنان راس کارها وامورمهم مملکتی قرارگرفته اند تا آنرا ومردمش را به قهقرای بیشتری ببرند.

  2. با درود
    اگر اجازه بدهید و بنده لیاقت آنرا داشته باشم حاضرم بورس تحصیلی به من بهید ، باعث افتخار من است که بتوانم در اسرائیل تحصیل و خدمت کنم

  3. لعنت بر جمهوری اسلامی که باعث تمامی مشکلات است . من به یاد دارم همیشه از مدرسه بیزار بودم زیرا در مدرسه‌ بسیار به وسیله بچه‌های بیشعور خانواده‌های حزب‌اللهی اذیت میشدم . به هر نحوی که بود بخاطر یهودی بودنم اذیتم میکردند ولی من با تمام تنفری که از تحصیل کردن داشتم به دانشگاه رفتم و درسم را خواندم ولی خودم هرگز حاضر نیستم در ایران ازدواج کنم و صاحب فرزند بشوم زیرا به عقیده من یک جنایت است که در ایران چه من کلیمی و چه فرد مسلمان فرزندی را وارد این جهان کند که قرار است به معنای کلمه شکنجه شود . اشتباه پدران ما ماندن در ایران بود و حالا یک مرد تحصیلکرده هستم که سربازی نرفته و داخل زندان ماندگار شده است .

Comments are closed.