سالگرد آ‌بان آتشین و ترس در سراپای نظام آخوندی

با نزدیک شدن به سالگرد آ‌بان آتشین که لرزه سرنگونی را به همه ارکان نظام آخوندی انداخت. حاکمیت آخوندی در صدد برآمده تا جلوی خیزشی دیگر را بگیرد. قضاییه ضد مردمی و آخوندی، روز پنجشنبه ۱ آبان ماه با صدور ۱۰۹سال حبس و ۲۵۹۰ضربه شلاق. برای متهمین تظاهرات آبان۹۸ به جوانان کشور چنگ و دندان نشان داد. رئیسی رئیس قوه قضاییه و قاتل زندانیان قتل‌عام شده در سال ۶۷نیز به دیدار ماموران سرکوبگر و اطلاعاتی شتافت. تا دستورات جدیدی را برای آنها صادر نماید.

اول آبان۹۹ از طرف شعبه۱۰۲دادگاه کیفری شهرستان بهبهان، برای ۳۶نفر از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان، مجموعا ۱۰۹سال حبس تعزیری و ۲۵۹۰ شلاق و سه میلیون وسیصد هزارتومان جریمه نقدی تعیین شد. صبح روز پنج‌شنبه اول آبان، این حکم به متهمان ابلاغ گردید.

اتهامات واهی به افراد
اتهاماتی که بر علیه این افراد اعلام شده است:
ا- مشارکت در اخلال نظم عمومی
۲- درگیری ۳- تجمع غیرقانونی،
۳- تمرد نسبت به ماموران حین انجام وظیفه،
۴- مشارکت در تحریق اموال عمومی
۵- تحریب بانک‌ها و پمپ‌ بنزین‌های شهرستان بهبهان و مشارکت در تحریب اموال عمومی می باشد.

رئیسی در میان عاملان سرکوب خونین آبان
از سوی دیگر، آخوند رئیسی سرجلاد قضاییه آخوندی، روز پنجشنبه در جمع رئیس و معاونان سازمان حفاظت اطلاعات سپاه حاضر شد. و به نقش این جانیان در سرکوب حرکت‌های مردمی و حفظ نظام پرداخت.

رئیسی خطاب به آن‌ها گفت: « انجام رسالت سپاه در پاسداری از انقلاب اسلامی با نقش صیانتی و حفاظتی سربازان گمنام در سازمان حفاظت اطلاعات محقق خواهد شد». یعنی اینکه وظیفه یک تا صد سپاه پاسداران حفظ نظام به هر قیمت است.

رئیسی در ادامه صحبت‌های خود به شرایط حساس کنونی اشاره کرد و از ماموران وزارت اطلاعات خواست که در این زمینه نسبت به قبل هوشیارتر عمل کنند.

دولت و مجلس بی خاصیت
خامنه‌ای که خوب می‌داند یک دولت ورشکسته و یک مجلس بی‌خاصیت دارد. که توان آنرا ندارد از پس مشکلات روزمره مردم و بخصوص مشکل کرونا بربیایند، به قوه سرکوب متوسل شده است.
او تاکنون سعی نموده‌ است با کش دادن موضوع برجام و فرصت خریدن از شرایط انتخاباتی آمریکا، زودتر خود را به بمب اتمی مجهز کند. سعی نموده است با انواع تست‌های موشکی توان خود را در این زمینه بالا و بالاتر ببرد. زیرا بخوبی می‌داند با تعادل کنونی، حتی اگر بایدن هم بر سرکار بیاید، نمی‌تواند مانند زمان اوباما با او قرارداد دیگری را اجرا نماید. خامنه‌ای در آبان سال گذشته خوب درک کرد که وقتی توده‌های خشمگین به غلیان آمده و انفجار اجتماعی صورت گیرد، بمب و موشک مشکلی از او حل نمی‌کند.

اکنون در آستانه آبان قرار داریم. علاوه بر کرونا، مشکلات معیشتی مردم نیز به اوج رسیده است. بطوری‌که حتی تامین پایه‌ای‌ترین عنصر معیشت مردم که نان باشد، در این روزها به سختی گیر می‌آید. در چندین استان کشور بسیاری از نانوایی‌ها بسته شده و بعلت کمبود آرد توان پخت و پاسخگویی به نیاز‌های مردم را ندارند. قیمت دیگر اقلام مانند گوشت و مرغ و تخم‌مرغ آن‌چنان گران شده که از سفره اکثریت مردم تهی شده است.

این مشکلات، بازتاب‌های اجتماعی خودش را دارد و خامنه‌ای بخوبی می‌داند که باید دوباره منتظر روزی باشد که فریاد خشم مردم بالا گرفته و با خیزشی دوباره لانه‌های فساد و چپاول را بر سرشان خراب کرده و به آتش بکشند. به همین دلیل است که خامنه‌ای سرجلاد قاتل خود را به صحنه فرستاده تا ماموران دژخیم خود را توجیه نماید که حداکثر آمادگی را داشته باشند و حداکثر فشار روانی و اطلاعاتی را بر روی مردم داشته باشند تا شکافی باز نشده و جرقه‌ای تبدیل به یک قیام سراسری نشود.

برگرفته از سایت ایران آزادی