سال نو یهودی فرخنده باد!

یاران رادیو پیام اسرائیل، دوستان ، کاربران، شنوندگان

ملت اسرائیل و یهودیان جهان، امشب (یکشنبه) فرا رسیدن سال نو عبری را جشن می گیرند و همگان به دور سفره عید گرد می آیند  و با ارانه خوردنی های گوناگون، سال نیکویی را آرزو می کنند که در آن، آرامش و رفاه برقرار باشد و همگان، یهودی و غیریهودی، از امنیت و نیک بختی برخوردار گردند.

در آئین سال نو، یهودیان امشب، از جمله سیب و عسل می خورند تا کامشان شیرین باشد، و دعا می کنند که کام همه جهانیان شیرین گردد.

آنان انار را برکت داده و به دهان می گذارند و نیایش می کنند که سال باروری و شکوفایی و رفاه و برکت باشد.

چغندر پخته را به دهان می گذارند و آرزو دارند که ستیز و دشمنی از جهان رخ بربندد و بدخواهان و کژاندیشان از مردمان دور بمانند و انسان ها همگی با هم دوست و برادر باشند.

نوروز یهودیان فرخنده باد.

رُش هشانا (سال نو) خجسته باد!

آرزو می کنیم سالی که پیش رو داریم، سال آرامش و صلح، و سال همزیستی و همدلی باشد.

سالی که خونریزی و جنگ پایان گیرد،

سالی که رژیم های ستمگر برافتند و مردم جهان از رهبرانی دلسوز و لایق و شایسته برخوردار گردند.

رُش هشانا بر همگان خجسته باد!

نوروز یهودیان پیام آور نور و روشنایی،  آشتی و دوستی و مهر و محبت باشد.

آمین!

 

7 دیدگاه‌

  1. والا ماکه بچه بودیم این آخوندها میگفتند که وقتی عید یهودیان میشود یهودی ها بچه های مسلمان را میدزرند و خون بدن انها را کشیده و با آن شیرینی درست میکنندو میخورند!ماکه بچه بودیم اما بزرگترهای ماکه این حرفها را تکرار میکردند امروز پی به حماقتشان میبریم امروز دریافتم که اینهمه ظلم از جانب اخوندها به ایرانیان بدبخت حاصل نفهمی و بیخردی خود ماست!اخر یکی نمیگفت که مگر با خون میشود شیرینی درست کرد؟!اخه چرا اینقدر ما ملت بیشعوری هستیم؟!هموطن یهودی من دراین سال نو از خداوند بخواهید اندکی عقل و شعور به ما مردم ایران بدهد ممنونم رش هشانا مبارک آمین

  2. با درود به آقای امیر و هموطنان یهودی و ملت بزرگ اسرائیل فرا رسیدن سال نو عبری را به شما تبریک عرض میکنم، امیدوارم سال خوبی داشته باشید. برای ما دعا کنید

  3. بهترین دوست من در دوره دبیرستان یک پسر یهودی بود به نام سعید. اما ناگهان ناپدید شد. امیدوارم همراه با خانواده به اسرائیل مهاجرت کرده باشه و الان سال سال نو یهودی رو با خانواده اش جشن می گیره. سال ۶۴ دبیرستان پهلوی بروجرد.

  4. با درود بی پایان به جناب منشه امیر گرام و نازنین.
    کوروش هو
    مردم ایران اسرائیلی ها را دوست تر دارند از دیگران ……امیدوارم دولت بزرگ و نیرومند اسرائیل گام های تری و بلند تری در جهت این دوستی ها بردارد. فرمانروایی اخوندها و بسیجی ها و سپاهیان بیسواد بزودی زود پایان خواهد یافت و دو کشور خاورمیانه (اسرائیل و ایران)میتوانند در کنار هم به یک نیروی فرا ویژنی (منطقه) بدل شوند.
    با سپاس کوروش هو ……زاده :۳۱اکتبر ۱۹۷۸

Comments are closed.