سامانه “آمد نیوز”: «بازیگر اصلی در نزدیک کردن رژیم ایران و آمریکا، ژاپن است و نه فرانسه»

سامانه خبری امد نیوز از قول  مقامات ارشد جمهوری اسلامی که نامشان را نبرد، ارزیابی کرد که در حال حاضر ژاپن یکی از میانجی‌گران اصلی دیدار پرزیدنت ترامپ و حسن روحانی، در حال انجام مناسبات دیپلماتیک است و نقش اساسی‌ای برای انجام این ملاقات دارد.

در این گزارش امده است پرزیدنت  ترامپ که پیش از سفر حسن روحانی به نیویورک، به وعده‌ی خود در مذاکرات پنهانی با جمهوری اسلامی عمل کرده و “جان بولتون” مشاور امنیت ملی آمریکا را از کار برکنار کرده، در این مذاکرات مخفیانه اعلام کرده تا مذاکرات تمام نشود و رژیم ایران تمامی شرایط دوازده‌گانه‌ی آمریکا را قبول نکند، تحت هیچ شرایطی هیچ‌کدام از تحریم‌ها علیه حکومت ایران را بر نداشته و هیچ‌گونه معافیت نفتی به ایران نخواهد داد. حتی رئیس‌جمهوری آمریکا درصدد است که تحریم‌ها علیه رژیم ایران را شدت بیشتری بدهد.

به گفته آمد نیوز برخی دیگر از منابع خبری گزارش داده‌اند که “حسن روحانی” ملاقات‌های متعددی را با “علی خامنه‌ای” داشته و از او خواهش کرده که اجازه دهد جام زهر را شخصا خود بنوشد.

این منابع گفته اند : حسن روحانی می‌داند که علی خامنه‌ای، بارها در سخنرانی‌های خود اعلام کرده است که مذاکره نمی‌شود و جنگ هم نخواهد شد. ولی رئیس‌جمهور ایران تمام سعی خود را می‌کند که این دیدار تاریخی میان او و رئیس‌جمهور آمریکا برقرار شود.

مقامات ارشد جمهوری اسلامی به آمدنیوزگفته اند:  “حسن روحانی”  با هیئت حاکمه‌  ژاپن ملاقات‌های متعددی را داشته و تمامی اذهان را به سوی فرانسه منحرف کرده است. وی از تیم دیپلماتیک کشور ژاپن خواسته برای اقناع افکار عمومی در ایران و حفظ آبروی “علی خامنه‌ای” از آمریکا یک معافیت یا یک عقب‌نشینی تاکتیکی برای جمهوری اسلامی به دست بیاورند.

در ادامه گزارش امده است که  این منابع اعلام کرده‌اند فردا،  (پنجشنبه ) ۲۱شهریورماه، برابر با ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۹ دیداری میان کارگزاران ارشد نظام با علی خامنه‌ای جهت تصمیم‌گیری نهایی ملاقات روحانی با ترامپ قبل از سفر به سازمان ملل متحد برگزار خواهد شد.

در این دیدار  حسن روحانی خواستار ملاقات محرمانه با ترامپ به شرط رسانه‌ای نشدن آن است که این درخواست با مخالفت شدید رئیس‌جمهوری آمریکا مواجه شده است.

آمدنیوز، پیشتر به نقل از مقامات ارشد حکومت ایران  از جلسه‌ی محرمانه‌ی هیئت دولت، شورای عالی امنیت ملی و کارشناسان بیت رهبری با “علی خامنه‌ای” پس از بازرسی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای گزارش داده و نوشته بود: علی خامنه‌ای،قبول کرده باید با آمریکا مذاکره کند اما در این جلسه پیش‌ شرط‌هایی را مطرح کرده و گفته “تا جایی که امکان دارد، باید از آمریکایی‌ها خسارت و پول گرفته شود یا حداقل آبرویی برای نظام به دست‌ آورده شود.”

یک دیدگاه

  1. چرا نه؟ مگر زاپن میخواهد که اخوندها کنار بروند و اشخاص تحصیل کرده جایشان را بگیرند که نتیجه ان شکوفا شدن اقتصادی ایران و عقب افتادن زاپن باشد!

Comments are closed.