سامانه اطلاعاتی اسرائیل: «چین با حکومت ایران توافقی امضا کرده که کنترل بر ارتباطات تلفنی مردم را شدیدتر می کند»

یک رسانه خبری اسرائیلی که در امور نظامی و اطلاعاتی تخصص دارد، در گزارشی نوشت که اخیرا بین حکومت اسلامی ایران و دولت چین یک پیمان همکاری های اطلاعاتی، برای کنترل هرچه بیشتر افکار عمومی مردم ایران امضا شده است.

سامانه خبری “ایزرائل دیفنس” نوشت: « در چارچوب این قرارداد، ایران و چین موافقت رده اند که یافته های اطلاعاتی خود در مورد دیدگاه های مردم و چت های سیاسی آنان با هم مبادله کنند و یک نهاد مرکزی به وجود آید که این ماموریت را انجام دهد.

این نشریه ارزیابی می کند که چنین نهادی می تواند به بزرگترین مرکز گردآوری اطلاعات سیاسی علیه مردم یک کشور مبدل شود.

حکومت ایران اکنون سالیان دراز است می کوشد با استفاده از تجربیات چین، دنیای مجازی و شاهراه اطلاعاتی سایبری را به روی مردم ایران ببندد و موفقیتش در این زمینه بسیار ناچیز بوده و اکنون به خرید تکنولوژی چین در این زمینه روی می آورد.

چین در زمینه جاسوسی اینترنتی و کنترل امور سایبری، دارای بزرگترین تجربه در جهان است و این امر می تواند برای رژیم ایران بسیار سودمند باشد.

آگاهان می گویند که توافق نامه بیست و پنج ساله رژیم ایران با چین نیز که هنوز در دست تدوین است و هنوز از جزئیات آن اطلاعات کاملی افشا نشده است، موارد این همکاری وجود دارد.

ایالات متحده از سال گذشته بزرگترین کمپانی ارتباطات سایبری چین را تحریم کرد و اعلام داشت که این شرکت از طریق تلفن های سلولار که تولید می کند می تواند مکالمات همه صاحبان این نوع تلفن همراه  را در سراسر جهان کنترل کند.

ایالات متحده همچین از اسرائیل خواستار شده از همکاری با چین در امور ارتباطات اینترنتی خودداری ورزد.

پرزیدنت ترامپ حتی یک اپلیکیشن بازی اینترنتی را به نام تیک تاک که در چین طراحی شده و در سراسر دنیا میلیون ها نفر طرفدار دارد تحریم کرد و صاحبان آن را ناچار ساخت حق استفاده از این اپلیکیشن و کنترل آن را به دو کمپانی بزرگ آمریکایی بسپارد.

سامانه اسرائیلی “ایرائل دیفنس” که هویت منبع خبری خود را منتشر نکرده، نوشت که چین از طریق این همکاری ارتباط سایبری با ایران، نه فقط به رژیم ایران امکان می دهد کنترل بیشتری بر شهروندان خود داشته باشد، بلکه سرویس اطلاعات خارجی چین را قادر می سازد که بسیاری از مکالمات تلفنی در کشورهای همسایه ایران در خلیج فارس و حتی دریای عرب را کنترل کند.

محافل رسمی هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده اند.