سامانه فارسی نشریه بریتانیایی ایندیپندنت: تهدیدهای رژیم ایران خطاب به آمریکا، ممکن است نتیجه معکوس بدهد

سایت خبری ایندیپندنت فارسی در ارتباط با تهدیدهای جدید مقامات حکومت ایران نوشت:  تغییر لحن مقام‌های جمهوری اسلامی و تهدید مستقیم مردم آمریکا می‌تواند نتیجه‌ای معکوس برای تهران داشته باشد و نه‌تنها به تعلیق تحریم‌ها منجر نشود که اجتماعی جهانی برای مقابله با “استفاده جمهوری اسلامی از مردم به‌عنوان سپر انسانی” ایجاد کند.

حسن روحانی و مشاورانش با همراهی فرمانده هان سپاه، پیشتر نیز در جریان  بازگشت کامل تحریم‌های نفتی در سال گذشته، آمریکا و کشورهای منطقه را تهدید کرده و گفته بودند اگر ایران نتواند نفت خود را صادر کند، هیچ کشوری در منطقه نفت نخواهد فروخت.

این تهدید موجب وقوع چندین  مورد خرابکاری در خلیج‌فارس و دریای عمان که نفت‌کش‌های بین‌المللی را هدف قرار داده بود، وایالات‌متحده و کشورهای حوزه خلیج‌فارس را برای حمایت از خود و منطقه دست  به ائتلافی بین‌المللی برای مقابله با تهدید خطوط انتقال انرژی جهان سوق داد.

در ادامه این گزارش آمده که جمهوری اسلامی، پس از آنکه خطر ورود نیروهای نظامی بین‌المللی به آبراه جنوبی‌اش را جدی دید، استراتژی تهدید متقابل را رها کرد و گفت که حاضر است پیمانی امنیتی به نام “طرح صلح هرمز” با کشورهای همسایه امضا کند. که این طرح  از سوی کشورهای همسایه جنوبی ایران رد شد.

آشنایان امور میگویند حال به نظر می رسد ،جمهوری اسلامی  استراتژی “تهدید بیولوژیک” را از روز گذشته(پنجشنبه ) در دستور کار قرار داده است،اما  امکان بسیار اندکی برای به نتیجه رسیدن اهداف دلخواه مقامات اسلامی ایران دارد.

ایندیپندنت در این بار نوشته: تاکنون هیچ کشوری در جهان از “خطر آلودگی ویروسی” به‌عنوان ابزار رسمی برای پیشبرد سیاست‌های خود استفاده نکرده است. و بیشتر شورها حتی زمانی که در جنگ تمام عیار  با یکدیگر هستند، تلاش می‌کنند چهره‌ای انسان‌دوستانه و صلح‌طلب از خود و کشورشان عرضه کنند. باید گفت که تهدید بیولوژیک جهان و مردم یک کشور با ویروس کرونا، بیش از آنکه “استراتژی هوشمندانه” باشد، “قمار نابخردانه” است.

 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ارتباط با طرح شناسایی افراد سالم از مبتلایان به کرونا در کشور ادعا کرد:  بسیج جامعه پزشکی سلامت همه ملت ایران را بررسی کرد .

درستی این جریان مورد تردید شدید است  و معلوم نیست این رقم درست باشد اگر درست باشد معلوم نیست با چه شیوه هایی این کار را انجام داده اند و با توجه به کمبود امکانات و متخصصان  پزشکی در ایران تا چه حد این آزمایش ها ممکن است قابل اعتماد باشد

پاسدار محمد باقری گفت:  بسیج جامعه پزشکی با سازماندهی بیش از ۸۰۰ هزار بسیجی و بکارگیری ۵۰۰ هزار نفر از آن‌ها در کنار دیگر دستگاه‌ها توانسته‌اند تا امروز وضعیت سلامت بیش از ۷۰ میلیون ایرانی را مورد ارزیابی قرار دهند.

یک دیدگاه

  1. چرافکر میکنید ایران هم مثل امریکا انگلیس فرانسه و المان دروغ میگوید پزشک های ایرانی با کم بود وسایل پزشکی که امریکا و هم پیمانانش مانع خرید ان از بازارهای جهانی میشوند باز هم به شکرخداوند متعال با تمام توان با ویروس کرونا مقابله میکنند تا چشم دولت مردان امریکا و هم پیمانانش کور شود به امیدی پیروزی ملل جهان وملت امریکا و ملت دولتهای پیرو دولت امریکا میروزشوند

Comments are closed.