سامانه فارسی وزارت خارجه اسرائیل کتک زدن افراد در تهران را برابر چشمان مردم به ادعای شرارت محکوم دانست

سامانه خبری فارسی وزارت خارجه اسرائیل از رفتار انتظامی ماموران حکومت در کتک زدن افرادی که در خیابان ها و در برابر چشمان مردم که ادعا شده اشرار و اوباش هستند ابراز تنفر کرد و لی اکنون ستاد نیروهای مسلح ادعا می کند که این رفتار به دستور شخص خامنه ای بوده است .

این سامانه خبری در این باره نوشته است وقاحت و شرارت حکومت اسلامی به این حد رسیده که شکنجه و پایمال کردن حرمت انسان‌ها را به صورت یک مراسم در ملا عام اجرا می‌کند. شرم بر این رژیم دیکتاتوری که رفتارش یادآور دوران تاریک قرون وسطی است.    مردم ایران شایسته بهتر از این هستند.

در ادامه این خبر جانشین معاون اطلاعات ستاد کل نیروهای مسلح نیز تایید کرد که  طرح سراسری برخورد با متهمان به شرارت، بدستوری مستقیم رهبری است

در شبکه های اجتماعی ویدیویی منتشر شده که در آن شکنجه و کتک‌زدن دستگیر شدگان توسط نیروی انتظامی توی روز روشن و جلوی چشم همه مردم را نشان می دهد.  ماموران یگان ویژه نیروی انتظامی چند تن از متهمان به گفته آنان «شرارت» را سوار بر وانت در منطقه مشیریه تهران چرخاندند. این سومین مورد از چرخاندن متهمان به گفته آنان شرارت در این  چند روز گذشته است.

در این ویدیو نیروهای ویژه،  به هدف ایجاد رعب و وحشت در بین مردم جوانانی را که به دید انان اشرار اند با دست های بسته محاصره کرده و سوار بر خودرو در سطح شهر می گردانند و در حین حرکت مدام آنان را با ضربات مشت و لگد کتک می زنند و آنان را وادار می کنند که بگویند غلط کردیم ما را ببخشید .

یک سال بعد از اعتراضات سراسری آبان ماه ۹۸،  مجید میراحمدی، جانشین معاونت اطلاعات و امنیت ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، از طرحی خبر داده است که به گفته او بر اساس مصوبه «شورای امنیت کشور» به  ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور دولت روحانی با خواست شخص علی خامنه‌ای در حال اجراست.

اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده وقت نیروی انتظامی، بعد از دوره فرماندهی تلاش کرد خود را از بخشی از این اقدامات مبرا کند و ادعا کرد بخشی از اقدامات انجام شده در جریان طرح چرخاندن بازداشت شدگان در شهر «ابتکار عناصر میدانی» بوده است.

شماری از کاربران  در این باره نوشته اند:  خودتون یه نسبت تناسب ساده بگیرید ببینید توی بازداشتگاهها با زندانیان سیاسی چه برخوردی می‌کنند  و هدفشان از این گونه رفتار در سطح شهر جز ترساندن مردم چیز دیگری نیست

برخی دیگر نوشته اند:  ‏تبریک می‌گم به سال ۷۰۰ پیش از میلاد برگشتیم.   ‏برای نشان دادن عمق حماقت و شقاوت در برخورد با مجرمان همین بس که هیچ‌وقت در کشورهای متمدن شاهد همچین صحنه‌هایی نیستیم.

اینان با داعش هیچ تفاوتی ندارند ، جمهوری‌اسلامی داعشیه که موفق به تشکیل حکومت شده.

شماری دیگر از کاربران نوشته اند :  ‏جلوی چشم مردم و در خیابان، بدون شرم و‌ ترس کتکشان می‌زنند تا «بلندتر» اعتراف کنند و جملات مد  نظر آنها را بگویند .   آن وقت  شکنجه و اعتراف اجباری در زندان‌ها را تکذیب می‌کنند.   مگر می‌شود هدف واقعی این کار جلوگیری از ارتکاب جرم باشد؟ بنظر من اینها با این قدرت‌نمایی و قلدری خیابانی خیلی علنی اعلام می‌کنند فقط ما حق داریم حقوقتان را ضایع کنیم، به انحصار ما تجاوز نکنید

آگاهان امور در این باره می گویند: احتمال دارد این دستور خامنه ای برای ایجاد هراس بیشتر در میان شهروندان است که مبادا در اعتراض به نابسامانی هایی که هر روز بیشتر می شود دوباره به خیابان ها می آیند