ساندی تایمز نوشت: ایرانی به قتل رسیده در ایتالیا، دلال سلاح برای حکومت اسلامی ایران  بود

نشریه ساندی تایمز در گزارشی به نقل از پلیس ایتالیا نوشت که فیروز سعید انصاری، تاجر ایرانی‌تبار که هفته گذشته در نزدیکی شهر رم و «طی نزاعی بر سر پول به ضرب گلوله» به قتل رسیده است یک فروشنده بین‌المللی اسلحه و نزدیک به مافیای کالا بریان و قاچاقچیان اسلحه روسی و همچنین رژیم اسلامی ایران بوده است

فیروز سعید انصاری، ۶۸ ساله، پسر سفیر ایران در ایتالیا در زمان حکومت پهلوی، در دفترش از ناحیه سینه مورد اصابت سه گلوله قرار گرفت و کشته شد. پلیس گفته که ۹ ایرانی و ایتالیایی در این پرونده ۳۰۰میلیون یورویی تجارت سلاح تحت پیگرد قرار دارند

گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که این درگیری به دنبال اختلاف بر سر پول تجارت سلاح در ارتباط با مافیای مستقر در کالابریا،  قاچاقچیان روسی اسلحه و «رژیم تهران» اتفاق افتاده است.

ساندی تایمز نوشته است : قاتل یک مرد ایرانی ۴۷ساله است که قبلا کارمند فیروز بوده است. او پیش‌تر نیز فیروز را به مرگ تهدید کرده بود. آن دو بر سر پول درگیری می‌شوند و قاتل پس از  قتل فیروز، به خودش هم شلیک می‌کند.

این نشریه بریتانیایی در ادامه نوشته است که فیروز در ظاهر فروشننده خودروهای لوکس و اجاره‌دهنده خودروهای قدیمی به افراد مشهور و فوتبالیست‌ها بوده است.

او همچنین در تجارت سلاح نیز دست داشته است. به گزارش «ایتلین اینسایدر» پلیس ایتالیا چند روز قبل از قتل فیروز به اتهام قاچاق سلاح جنگی علیه او اعلام جرم کرده بود.

این گزارش در ادامه به سلاح‌های فروخته شده به ایران اشاره می‌کند که در بین آنها پهپاد MQ-5 هم قرار دارد. بنا بر این گزارش، ایران قصد داشته با پرداخت ۳۰۰میلیون یورو به پهپادهای جنگی دست یابد. طول بال‌های این پهپاد به ۹ متر است و می‌تواند ۱۲۰ کیلومتر یا ۱۸ ساعت بی وقفه در ارتفاع پنج هزار متری پرواز کند. پهپاد همچنین قابلیت حمله به بمب هدایت‌شونده را دارد.

تحقیقات در مورد این پرونده ادامه دارد و مقامات تهران تا کنون به این گزارش واکنش نشان نداده‌اند.

حکومت ایران از هنگامی که برنامه های اتمی اش کشف شد،  دلالان مختلفی را در کشورهای جهان به خدمت خود درآورد که به خرید محرمانه وسایل مورد نیاز حکومت بپردازند و آنها را به صورت قاچاق به داخل ایران برسانند