سایت ثبت احوال بوشهر در اعتراض به حکومت ایران ، توسط گروه “هکرهای آزادیخواه و عدالتخواه ” هک شد

گروهی که خود را «هکرهای آزادیخواه و عدالتخواه ایران» نامیده است با هک سایت ثبت‌احوال بوشهر، روی صفحه اصلی این سایت تصویر محمد موسوی‌زاده، دانش‌آموز ۱۱ ساله دیری را که چند روز پیش خودکشی کرد، همراه با شعار «مرگ بر مسئولین بی‌لیاقت و فاسد حکومت  اسلامی» منتشر کرد.

این گروه با عنوان هشداری از طرف هکرهای آزادیخواه و عدالتخواه ایران، در کنار تصویر «محمد موسوی‌زاده» نوشت: «مرگ بر مسئولین بی لیاقت و فاسد رژیم ایران  محمدهای زیادی هر روز در فقر و بدبختی در این مملکت پر از نفت و ثروت با شکم گرسنه  و در آرزوی تحصیل و زندگی معمولی شب را صبح میکنند. حق نوادگان رئیسعلی دلواری و مردم شریف بوشهر اینقدر فقر و فلاکت نیست».

در ادامه این خبر امده است که پس از خودکشی دو نوجوان ۱۱ و ۱۶ ساله در شهرستان‌های دیر و کنگان، به علت فقر و بدبختی خبر رسید که  یک جوان ۲۱ ساله در شهرستان جم نیز به علت فقر و فلاکت   خود را حلق آویز کرد و به زندگی خود خاتمه داد.

به گزارش منابع محلی در بوشهر طی روزهای اخیر مردم استان  شاهد وقوع سه مورد خودکشی بوده اند  که هر سه مورد در جنوب استان رخ داده است.

علی‌اکبر فاطمی، رئیس شورای شهر کاکی در استان بوشهر با اشاره به خودکشی سه جوان و نوجوان در دو هفته گذشته در استان بوشهر، گفته است: « از قبل نیز موارد قتل و خودکشی در شهرهای صنعتی استان بوشهر بوده که رسانه‌ای نشده‌اند».

او از دانش‌آموز ۱۱ ساله در شهرستان دیر، نوجوان ۱۶ ساله لرستانی در شهرستان کنگان و جوان ۲۱ ساله کارگر در شهرستان جم به عنوان سه مورد خودکشی نام برده که به گفته او «همگی آنها با حلق آویز کردن خود» خودکشی کرده‌اند.

پیش از این رسانه‌ها گزارش داده بودند که نوجوان ۱۱ ساله بوشهری به علت نداشتن تلفن همراه و عدم توان مالی خانواده برای خرید آن خودکشی کرده است و فقر اقتصادی نیز عامل اصلی خودکشی نوجوان ۱۶ ساله لرستانی بوده است.

درباره علت خودکشی جوان ۲۱ ساله که خبر خودکشی او روز شنبه منتشر شد، هنوز جزئیاتی منتشر نشده است.

فاطمی بدون ارائه آمار دقیقی درباره این میزان خودکشی در استان بوشهر، از «فقر مالی مردم و اختلافات خانوادگی» و «فرهنگ‌های متفاوت» کارگرانی که از سایر مناطق ایران به بوشهر می‌روند، به عنوان علت اصلی قتل و خودکشی در شهرهای صنعتی این استان نام برده است.

او همچنین گفته است پیش از این «هر ماه یکی دو مورد» قتل در شهرستان دشتستان بوشهر رخ می‌داد که «اکنون این اتفاق کاهش یافته است».