سایت خبری رصد بلوچستان :  دو خودروی سپاه پاسداران توسط گروه مسلح جیش العدل در بم پشت منهدم شد

به گزارش سایت خبری رصد بلوچستان، گروه مسلح جیش العدل به دو خودروی نیروهای سپاه در ناحیه کشتگان از توابع بخش بمپشت حمله کرده که بر اثر آن ۵ تن از نیروهای سپاه کشته شده اند.

بنابر اعلام منابع محلی، گروه مسلح جیش العدل سه تن دیگر از نیروهای سپاه را به گروگان گرفته و با خود برده است.

در ادامه این گزارش منابع محلی در شهرستان سراوان از حضور سنگین نیروهای امنیتی خبر داده اند.

همچنین سپاه از شهرستان های هجوار نیز تقاضای نیروی کمکی کرده و فضای سراوان به شدت ملتهب و امنیتی شده است.

رصد بلوچستان  بر اساس گزارشات رسیده از شهرستان سراوان، نوشته است که فضای منطقه به شدت ملتهب و با حضور سنگین نیروی ارگان های مختلف امنیتی شده است.

در ادامه این گزارش به نقل از یکی از منابع خبری امده است  که نیروهای کمکی از شهرستان خاش به سمت سراوان نیز در حال حرکت هستند.

به گزارش رصد بلوچستان، روز گذشته ۱۱نیز (دوشنبه) ، جمعی از نمایندگان مجلس برای بازدید از مرز سراوان و پایگاه شمسر برای بررسی قتل عام سوخت بران وارد استان شدند.

و همانطور که انتظار می رفت، این نمایندگان مجلس با بالگرد از منطقه مرزی شمسر دیدن کرده و رسانه های حکومت  بار دیگر سوخت بران و ارتش پاکستان را عامل تیراندازی معرفی کرده اند.

در پی این اعزام ،  رسانه های رژیم ایران  تعداد سوخت بران کشته و زخمی شده را با تمام وقاحت ۵ نفر اعلام کرده اند.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است که  رژیم علی خامنه آمده که سوخت بران را از “معاندین” دانسته و آنها  را”راهزنان” و “دزدان” عنوان کرده که قصد تسخیر پایگاه را داشتند.

در حالی که در زمان تیراندازی پایگاه مرزی شمسر سراوان، سوخت بران هیچ گونه درگیری شکل نداده و پس از کشتار بیش از ۳۷ سوخت بر بلوچ توسط سپاه، به کمک کشته و زخمی ها رفته اند.

جمهوری اسلامی با زیرپا گذاشتن ارزش های انسانی، تیراندازی از آن سوی مرز را باعث کشتار سوخت بران نامیده و سپاه تروریستی پاسداران را تبرئه کرده است؛ در حالی که ویدیوها و سوخت بران با مدارک و اسناد به اثبات رسانیده که سپاه پاسداران به سمت سوخت بران آتش گشوده است.