ستاد فرماندهی علیه ایران، از تابستان آینده در ستاد کل نیروهای مسلح اسرائیل، عملیاتی می شود

تغییراتی که در سازماندهی نهادهای دفاعی اسرائیل در برابر حکومت اسلامی ایران طرح ریزی گردیده، از سه ماه دیگر و در آستانه تابستان پیش رو به اجرا گذاشته خواهد شد. رئیس ستاد ارتش اسرائیل، ژنرال آویو کوخاوی، این برنامه جدید را برای پنج سال آینده ارتش اسرائیل، هفته پیش رونمایی کرد که یکی از بندهای مهم آن، برپایی لشگر ویژه ای با نام “ستاد فرماندهی ایران” می باشد که همه اقدامات آفندی و پدافندی اسرائیل در برابر حکومت اسلامی ایران، در آن متمرکز خواهد گردید و از یک فرماندهی واحد برخوردار خواهد شد.

سران اسرائیل، رژیم ایران را در حال حاضر بزرگترین خطر امنیتی برای کشور می دانند و قصد دارند سیاست فعال تری را علیه آن رژیم در پیش گیرند که ستاد جدید مسئول تمرکز و انجام آن خواهد بود.

منشه امیر در یک مصاحبه تلویزیونی با کانال یک توضیح داد که در طول بیش از نیم قرن ستیز کشورهای عرب علیه اسرائیل، که دست کم چهار جنگ عمده را به دنبال آورد، ارتش اسرائیل هرگز ستاد ویژه ای علیه هیچیک از کشورهای عرب و یا همه آن ها برپا نکرد، ولی اکنون خصومت رژیم ایران، که از نابودی اسرائیل سخن می گوید، در سطحی است که امیران ارتش اسرائیل بر این گمان است که باید یک نهاد ویژه نظامی، همه این فعالیت ها را متمرکز کند.

فرماندهان سپاه پاسداران بارها گفته اند که حتی اگر ایالات متحده بخواهد به اقدام نظامی علیه رژیم ایران دست بزند، آن ها متقابلا، اسرائیل را هدف قرار داده و با حملات موشکی خواهند کوشید این کشور را ویران کنند.

گمان سران حکومت ایران آن است که اگر اسرائیل را به نابودی تهدید کنند، ایالات متحده را از حمله نظامی علیه رژیم ایران باز خواهند داشت.

فرماندهی ستاد ویژه علیه رژیم ایران را یک ارتشی با درجه سرلشگری به عهده خواهد داشت.

ژنرال کوخاوی گفته است که ارتش اسرائیل باید استراتژی جدیدی در پیش گیرد که به موجب آن بیشترین ضربات را در کوتاهترین مدت بر مهاجم وارد آورد تا او را متوقف سازد.

نبردهای اسرائیل علیه حزب الله لبنان و حماس در لبنان و غزه، چندین هفته به درازا کشید و اکنون فرمانده کل ارتش می گوید که در صورت وقوع جنگ، باید صدها و شاید هزاران هدف دشمن را به طور همزمان مورد حمله قرار داد تا هرچه زودتر فلج شود و از ادامه تهاجم باز بماند.

ژنرال کوخاوی بر این باور است که باید در امور تهاجمی از آخرین پیشرفت های تکنولوژی استفاده کرد تا حملات کاملا دقیق باشد و همه قدرت آتش ممکن را به کار انداخت.

طبق این برنامه، ارتش وسائل پرسرعت را در تهاجم مورد استفاده قرار خواهد داد و از این رو، در اهمیت تانک ها در جنگ آینده کاسته خواهد شد.

اسرائیل نه تنها خود را با نیروی نظامی رژیم ایران در حال رویارویی می داند، بلکه حزب الله لبنان و حماس و جهاد اسلامی آزادی فلسطینی در غزه و همچنین سپاه قدس در سوریه، بازوهای عملیاتی رژیم ایران محسوب می شود که در صورت وقوع جنگ، رژیم ایران آن ها را نیز علیه اسرائیل وارد صحنه کارزار خواهد کرد.

در نشستی که در این هفته در ستاد کل فرماندهی در تل آویو برگزار گردید، ژنرال کوخاوی برنامه پنجساله جدید را با امیران ارتش در میان گذاشت.

 

 

 

 

 

 

 

یک دیدگاه

Comments are closed.