ستیز با اسرائیل، موضوعی در پیکار انتخابات ریاست جمهوری ترکیه است

محرم اینچه رقیب اصلی اردوغان در انتخابات، که او را به “تبانی” با اسرائیل متهم می کند

با نزدیک شدن زمان انتخابات عمومی در ترکیه، آگاهان ارزیابی می کنند که رقابت سختی بین رجب طیب اردوغان و کاندیداهای دگر جریان دارد که ممکن است رای گیری به دور دوم کشیده شود، زیرا بعید می نماید که در دور اول اردوغان از اکثریت لازم برخوردار گردد.

از گزارش ها چنین برمی آید که رقابت انتخاباتی بسیار دشوار است، ولی رقیبان عمده می کوشند با دستاویز قرار دادن ستیز حکومت کنونی با اسرائیل، توجه بیشتری نسبت به خود جلب کنند

در حالی که اردوغان در تلاش انتخاباتی خود بارها اسرائیل را مورد حمله قرار داده و از حماس علیه این کشور جانبداری کرده است، رقیب او در تبلیغات انتخابانی خود، اردوغان را به تبانی با اسرائیل متهم می سازد و حتی ادعا می کند که وی با دولت اورشلیم یک توافق محرمانه امضا کرده است.

رقیب جدی اردوغان در این مسابقه انتخاباتی، یک آموزگار است که دبیر رشته فیزیک در دبیرستان می باشد و برخلاف اردوغان، خود را یک فرد سکولار و غیرمذهبی می داند.

رقیب اردغان یک دبیر فیزیک به نام محرم اینچه می باشد که رهبری حزب حمهوریخواه مردم را به دست دارد. اینچه در تبلیغات انتخاباتی خود، برای آن که ثابت کند اردوغان به روابط محرمانه با اسرائیل ادامه می دهد، ادعا کرد که اگر اردوغان واقعا با اسرائیل در ستیز بود، دستور می داد خرید محصولات اسرائیلی در ترکیه ممنوع شود، ولی او چنین دستوری صادر نکرد.

انتخابات عمومی ترکیه، درست ده روز دیگر برگزار می شود و در برخی ارزیابی ها آمده است که اردوغان کمی کمتر از ۵۱ درصد را به دست خواهد آورد و از این رو بعید نیست که رای گیری به دور دوم کشیده شود.

یک دیدگاه

  1. ازاخبار پیام اسراییل تشکر میکنم .من فکرمیکنم مردم ترکیه طرفدار کسی است که ازهمه مهم تر به پیشرفت اقتصادی شان بیندیشد و امنیت ملی شان حفظ شود که اسراییل نقش منفی در این دو مورد ندارد.

Comments are closed.