سحن کوتاه

نماینده رژیم ایران در کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، به نام اسماعیل بقایی هامانه، روز گذشته (شنبه) در نشست این شورا گفت که همه حکومت ها باید به حکومت قانون وفادار باشند و منشور حقوق بشر سازمان ملل را محترم شمرده و آن را رعایت کنند.

این آقای هامانه، با این سخنان خود، عملا می گوید که رژیم ایران ستمگرترین و سرکوبگر ترین رژیم جهان است – زیرا به آن چه که اعتقاد ندارد حکومت قانون است. به عنوان مثال، آخوند ابراهیم رئیسی سند امنیت قضایی” صادر می کند که به موجب آن شکنجه ممنوع است، ولی همین دیروز بود که آن جوان مشهدی را زیر ضربا باتوم و پاشیدن گاز فلفل در برابر چشمان عابرین در خیابان کشتند. همچنین اگر هامانه در سخنانش ادعا می کند که کشورها ملزم به رعایت منشور حقوق بشر سازمان ملل هستند، بداند که همه آخوندهای حکومتی در ایران، حتی شخص علی خامنه ای گفته اند که آن ها به قوانین اسلامی قصاص و شکنجه و اعدام در ملاء عام و شلاق زدن و توهین و تحقیر متهمان ایمان دارند و برای منشور حقوق بشر سازمان ملل پشیزی ارزش قائل نیستند.

___________________________________________________________________

روزی که آن مرد سیاهپوست تنومند آمریکایی به نام جورج فلوید  به علت مخالفت با بازداشت خود، زیر پای یک افسر پلیس که روی حنجره او قرار گرفته بود، خفه شد، علی خامنه ای در یک نطق مفصل داد و فریاد بر آورد که این مسلمانی نیست و آمریکا جنایتکار است و باید محکوم شود.

حالا می شنویم که در حومه شهر مذهبی مشهد، جوانی را در خیابان به تیر چراغ برق می بندند و به کتک زدن او می پردازند و به صورتش گاز فلفل می پاشند و در داخل خودروی نیروی انتظامی نیز به پاشیدن این گاز ادامه می دهند تا آن جوان بینوا خفه می شود و می میرد.

شوربختانه، هر روز مردم ایران شاهد نمونه های بیشتری از این جنایات رژیم علیه هم میهنان خویش هستند.

معلوم می شود که از دیدگاه حکومت اسلامی ایران، مرگ خوب است، ولی برای ملت ایران و نه مردم کشورهای دیگر!