سخنان اخیر مصطفی میرسلیم ، نماینده مجلس،  علیه محمد باقر قالیباف،جنجالی شد

سخنان اخیر مصطفی میرسلیم ، نماینده مجلس،  علیه محمد باقر قالیباف،  رئیس مجلس و ماجرای رشوه ۶۵ میلیاردی برای عدم تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در روزهای اخیر سرو صدای بسیاری به پا کرده و با واکنش های شماری از اصولگرایی و اصلاح طلبان حکومت روبرو شده است.

محمد مهاجری، فعال رسانه ای اصولگرا، در واکنش به اتهاماتی که میرسلیم علیه قالیباف اعلام کرد، گفت: سوت زدن میرسلیم بد است، چون طرفش قالیباف است؟

محمد مهاجری افزود:  با اینکه میرسلیم از ما اصولگراها به شمار می آید، اما هیچ دلیلی برای رای دادن به او در انتخابات مجلس یازدهم ندیدم.

مهاجری گفت: او یک بار در آستانه انتخابات مجلس در اسفند ۹۸ و یک بار هم چند روز قبل، جناب  قالیباف را به پرداخت رشوه به یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس دهم در ازای منتفی شدن تحقیق و تفحص از مدیریت شهرداری تهران متهم کرد.

این نماینده اصولگرا افزود:  حالا ضمیر،مرجع خود را پیدا کرده و رئیس کمیسیون عمران مجلس یازدهم (رضایی کوچی) که در مجلس دهم هم در همین کمیسیون بوده، خودش را مصداق این اتهام معرفی کرده. به همین دلیل هم ی رضایی کوچی(پزشک عمومی و رئیس کمیسیون عمران) به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت کرده است.

او گفت: عده ای از جمله برخی مشاوران قالیباف با توهین و تمسخر میرسلیم، او را به توپ حملات خود بسته اند. چرا؟

مگر رئیس قوه قضاییه نگفت هرکسی در باره هر فسادی سوت بزند، جایزه هم می گیرد؟ الان جایزه میرسلیم این است که ناسزا نثار او بشود؟

اگر مثلا همین قالیباف ، نه رئیس مجلس که یک بساز و بفروش، یک خریدار و فروشنده سکه، یک دارنده موسسه خیریه ، یگ معدن دار یا شبیه اینها بود و کسی درباره اش سوت می زد، الان ما اصولگراها ، افشاکننده تخلف احتمالی( و نه جرم محرز) او را چقدر به به و چه چه می کردیم؟ الان سوت زدن چیز بدی است چون طرف حساب میرسلیم، رئیس مجلس است؟

به جای این برخوردهای دوگانه، میرسلیم را تشویق کنیم مدارک و اسنادش را بدون سانسور و بدون رعایت هیچ ملاحظه ای در برابر مردم منتشر کند و قالیباف و رئیس کمیسیون عمران مجلس، از خودشان دفاع کنند.مردم هم قضاوت کنند.

انشالله که میرسلیم می فهمد که حرف بی ربطی زده و رئیس مجلس و رئیس کمیسیون عمران ، در پیشگاه مردم تبرئه می شوند.

مردم عقل دارند بخدا !

محمدرضا خباز فعال سیاسی اصلاح طلب نیز گفت:  میرسلیم باید بایستد تا تکلیف رشوه ۶۵ میلیاردی  قالیباف مشخص شود

افراد با تجربه و عاقل مثل میرسلیم حرف بی سند نمی زنند.

محمد رضا خباز افزود:  میرسلیم که الان نماینده تهران است، قبلا وزیر ارشاد بوده، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و یک شخصیت شناخته شده است یک ادعا کرده است. اگر این ادعا غلط است که با یک عذرخواهی مساله را جمع کنند. اگر هم درست است که خودشان و مدعیان اصولگرایی باید پای این قضیه بایستند تا شفاف شود..

خباز گفت: «در صورتی که مسئولان حکومت با بی‌توجهی از کنار این موضوع بگذرند و به روی خود نیاورند، مردم نسبتا به‌ مسائل دیگری هم که گفته می‌شود، بی‌توجه می‌شوند. برخی هم این فرصت را خواهند یافت که از این ماجرا سوءاستفاده کره و بگویند که همه ارکان نظام آلوده است. به نظر بنده قضیه خیلی روشن است و حل مساله هم بسیار آسان است. عذرخواهی و یا پیگیری. راه دیگری وجود ندارد».

این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: « بی‌توجهی به این موضوع دو وجه دارد. یکی اینکه ممکن است ، بگویند این حرف از اساس درو غ است و نباید توجه کرد. در صورتی که باید حتما تکذیب شود چون سکوت برادر رضایت است. دوم اینکه از ممکن است از هزینه‌های آن بترسند. می‌دانند که حرف درستی بوده و این رشوه پرداخت شده اما فکر می‌کنند که اگر از آن پرده بردارند آبروی فرد یا افرادی خواهد رفت. در صورتی که این نگاه هم غلط است. اگر کسی تخلف کرده باید مشخص شود و رحم کردن به او مثل این است که تحرم بر پلنگ تیز دندان ، ستمکاری بود بر گوسفندان.»

سایت خبری  دیده بان ایران؛ وابسته به اصلاح طلبان نیز در این باره نوشته است:  غیر از رسانه‌ها که آن‌ها هم اغلب متهم به همصدایی با دشمن و بیگانه می‌شوند؛ کسی به این ادعا توجهی ندارد. انگار قرار نیست شفاف سازی صورت گرفته و معلوم شود که محمدباقر قالیباف بالاخره چقدر تخلف داشته است؟! برخی معتقدند که افول حزب موتلفه و نماینده آن در مجلس عاملی جدی در این بی‌توجهی است و اگر به جای او یک فرد اثرگذار یا یکی از هوچی‌های حلقه احمدی‌نژاد چنین ادعا می‌کرد، بیشتر مورد توجه قرار می‌گرفت.

دلیل سکوت و عدم شفاف سازی پیرامون تخلفات قالیباف اما هرچه که باشد از تبعات سیاسی آن نمی‌کاهد. تبعاتی که به گفته محمدرضا خباز کمترین آن بی‌توجهی مردم به اظهارات مسئولان در هر موضوعی و ماهی گرفتن بیگانگان از آب گل‌آلود است.