ناخرسندی ایرانیان از سخنان ترامپ که گفت در صورت قطع فتنه گری رژیم ایران، آن را تقویت می کند

سخنان ترامپ که گفت: در صورت قطع فتنه گری رژیم ایران را، آن را تقویت می کند، موجب ناخرسندی ایرانیان شده است

بسیاری از ایرانیان از سخنان پرزیدنت ترامپ هنگام سفر به ژاپن، دایر بر این که ایالات متحده در صدد تغییر رژیم در ایران نیست، و تنها خواسته اش، تغییر رفتار حکومت کنونی می باشد، ابراز ناخرسندی کردند و حتی آن را “یاس آور” خواندند.

پرزیدنت ترامپ پس از دیدار با نخست وزیر ژاپن، به خبرنگاران گفت: «بارها تاکید کرده ام که ایران در همه زمینه ها قابلیت های بسیاری دارد و به صراحت می گویم که ایالات متحده در پی تغییر رژیم در ایران نیست بلکه می خواهد که دو کشور برای امضای توافق اتمی جدیدی، وارد گفتگو شوند».

رئیس جمهوری آمریکا در بخشی از سخنانش گفت: «من می خواهم شاهد شکوفایی اقتصادی ایران باشم، زیرا ایران در همه زمینه ها قابلیت های بسیار دارد». پرزیدنت ترامپ تاکید کرد که توافق موسوم به برجام، در شکل کنونی آن بدترین توافق است که ایالات متحده می خواهد آن را دگرگون سازد. او گفت که می داند سران حکومت ایران، هم اکنون در جستجوی راهی می باشند که با آمریکا وارد گفتگو شوند.

پرزیدنت ترامپ حکومت ایران را به وقوع همه فتنه گری هایی که در منطقه جریان دارد متهم ساخت و گفت که انگشت این رژیم در همه آشوب ها به خوبی دیده می شود.

رئیس جمهوری ایالات متحده بارها گفته است که رژیم ایران باید به طور قاطع و نهایی، از برنامه های اتمی دست بردارد، برنامه های موشکی را کنار بگذارد، کمک به سازمان های ترور را متوقف سازد و از ادامه دخالت نظامی در کشورهای همسایه دست بردارد.

تاکید پرزیدنت ترامپ بر این نکته که او قصد برانداختن رژیم کنونی را ندارد و چنین حکومتی حتی می تواند تقویت شود و شکوفا گردد، با اعتراض و ابراز ناخرسندی شمار چشمگیری از ایرانیان در شبکه های اجتماعی روبرو گردید و فیلم کوتاه این سخنان با زیرنویس فارسی آن دست به دست گشت.

ولی آشنایان امور ایران، سخنان ترامپ را تاکتیکی تلقی می کنند و می گویند که ایرانیان نباید آن را تغییر سیاست رئیس جمهوری ایالات متحده و مایه دلسردی تلقی کنند. آنان توضیح می دهند که طبق قوانین ایالات متحده، هیچ مقام رسمی نباید علنا از تغییر رژیم در یک کشور دیگر سخن بگوید. آن ها در ادامه توضیح خود، در واکنش به این نکته که پرزیدنت ترامپ گفته است که حتی حاضر است دولت کنونی ایران را تقویت کند، اظهاراتی به هدف بازار گرمی و تشویق مقامات است و بعید می نماید که ترامپ آن را صادقانه گفته باشد.

همین تحلیلگران می گویند که ترامپ قصد دارد به شیوه های مختلف، سران رژیم ایران را به دور میز مذاکره بکشاند و این دقیقا همان تاکتیکی است که در رابطه با کره شمالی و دیدار با رهبر آن کشور به کار گرفت. به گفته آنان، به مجرد آن که رژیم ایران به خواسته های دولت واشنگتن (برنامه های اتمی و موشکی، و توقف فتنه گری در منطقه) پاسخ مثبت دهد و آن را عملی کند، در واقع، دیگر همان رژیم پیشین نخواهد بود و تغییر هویت خواهد داد. چنین حکومتی، در ضمن ناچار خواهد بود از سرکوب و ستم علیه ملت ایران نیز دست بردارد.

8 دیدگاه‌

  1. اقای ترامپ همین زالو زادها را لیست کن،شنیدم طبق قوانین آمریکا هر فردی باید جهت مالیات مقدار سرمایه اش را اعلام کند و در سایتی مالیاتش قابل رؤیت هست،پس لطفا در همان سایت آنها را لیست کن مگر اموالشان غیر قانونی باشد که پس چگونه در آمریکا میتوانند زندگی کنند؟؟؟تا زمانیکه حرکتی بر علیه این خوناشامان نزنید در ذهن ایرانیان هیچ جایگاهی ندارید.من در بین مردم هستم و میبنم همه جا صحبت هست اگر دولت آمریکا با دولت ایران مشکل دارد پس چگونه فرزندان آنها با خیال راحت در آمریکا زندگی میکنند؟؟؟دولت آمریکا و بعضی از دولتمردان ایران با هم دست به یکی کردند اموال مردم را غارت کنند،آمریکا پولش را بگیرد حتی همین دولت را هم حمایت میکند و…حالا شما هر روز دم از دلسوزی برای مردم ایران بزنید.هر چه میگذرد نفرت مردم ایران از سیاستهای امریکا بیشتر میشود به ۴تا کامنت چندتا بچه سال احساساتی هم دل خوش نکنید که تحریم کنیم تا مردم دولت رو سرنگون کننن!!!!دولت سرنگون بشه کی پولها رو ببره آمریکا؟؟؟؟؟؟اینها در ذهن مردم هست…

  2. میدونم ایرانیھا از این رویکردِ آقایِ ترامپ خوششون نیومد، اما ایشون رئیس جمهور آمریکا ھستند و برای ملّت خودش کار میکنه۰ ایشون یک تاجر بوده و داد و سِتَد بلده۰ نباید کسی شُکِه یا ناراحت بشه۰ ایرانی ھا باید از دست حکومت و اَرتش بیکفایت و بی غیرتِ خودشون ناراحت بشوند که ھر روز یک زن قربانی اسیدپاشی میشه، یا در زندان تجاوز میشند و شکنجه میشند، یا که از گرسنگی و بی پولی فاحشه میشند و یا اَعضای بدنشون را میفُروشند۰ مشکلِ ما این اَرتش خود فروخته و بی غیرت و نامرد ھست که این چهل سال ھیچ نکرد۰ روشنفکرھا ھم که از بیرون کشور میگند نه جنگ و نه خشونت اما انتظار ھم دارند که ملّت لِنگِش کُنه۰ ای کاش در اسرائیل به دنیا آمدہ بودم۰

    • آرتش ما ایرانی ها بی غیرت نیست،لطفا به آرتش ما توهین نکن،شما که از منظر سوم شخص مطلب نوشتی (احتمالا یا ایرانی نیستی یا در ایران نیستی)تحقیق کن ببین در طول تاریخ در هر دوره ای آرتش برای ما ایرانی ها محترم و عزیز بوده.

  3. درود بر همه کارکنان رادیو پیام اسرائیل و ضمن تشکر و خسته نباشید
    امروز اگر آمریکا بدون جنگ خلیج فارس را ترک کند ،من فکر میکنم بزرگترین خیانت را به مردم ایران و به مردم اسرائیل حتی خیلی جدی تر به مردم خودش انجام داده . چرا ؟ داعش و یا القاعده اول باید وارد کشوری میشدو بعد نیرو جمع می کرد ،ولی ایران در کشورهای مختلف نیرو دارد و این نیروها الان نگاه میکنند که جمهوری اسلامی در منطقه چقدر برش داره و چقدر هزینه خواهد کرد که آنها را یکی کنه مثال الان آمریکا گشتهای منطقه ای با جنگنده ها میدهد و اسرائیل هم بمباران میکنه و همین نیروها میگویند ما با ایران نیستم و اگر برعکس شود خدا به داد مردم ایران و اسرائیل برسد .

  4. فعلا مسأله این روزها صرف نظر از “خواب دیدن” های آقای ترامپ، دوباره فعال شدن داعش “هزاردستانی” است که بعدازنامیدشدن ازتروریزم اقتصادی علیه ملت ایران دوباره به ترورهای کورروآورده است! ولی درکل بایدبداند که هرزمان ممکن است گوله ی بعدی تومخ خودش باشد!

Comments are closed.