سخنان تند رهبر جمهوری اسلامی  و تهدید های اخیر حسن روحانی در رسانه های برون مرزی بازتاب گسترده ای داشت

در مورد کاهش صادرات نفت , روحانی نیز گفته بود , که اگر قرار باشد ما نتوانیم  نفت خود را به خارج صادر کنیم به هیچ کشوری اجازه نخواهیم داد که از خلیج فارس و نفت به خارج صادرکند

سخنان تند , رهبر جمهوری اسلامی  و تهدید های اخیر حسن روحانی و فرماندهان ارشد سپاه پاسداران در رسانه های , برون مرزی بازتاب گسترده ای داشت.

و برخی از آگاهان بر این باورند , که شدت گرفتن این تهدیدات نشان‌ از نگرانی های عمیق سران حکومت از وضع آشفته کشور و گسترش نارضایی ها , در داخل و پایین آمدن , صادرات نفت و همچنین  برقراری تحریم ها از جانب آمریکا و اروپا و فشارهای بی وقفه , ایالات متحده بر جمهوری اسلامی ایران است .

حسن روحانی , طی سخنانی که در مشهد در حالی که تلاش می کرد شکست موشکی ایران را کم اهمیت جلوه دهد به تحریم ها اشاره کرد و گفت : ما با تحریم ها کنار نخواهیم آمد آنها هر چه به ما فشار بیاورند ما هم میتوانیم در مقابل آنها بایستیم .

در مورد کاهش صادرات نفت , روحانی نیز گفته بود , که اگر قرار باشد ما نتوانیم  نفت خود را به خارج صادر کنیم به هیچ کشوری اجازه نخواهیم داد که از خلیج فارس و نفت به خارج صادرکند .

الپلانک , مفسر رادیو هام فون می‌گوید : حکومت ایران , خوب میداند ادامه دخالت هایش در منطقه و فعالیت‌های موشکی اش که صلح و امنیت جهانی را به خطر انداخته , بیش از این جهان آزاد متحمل آن نخواهد شد و بی تفاوت و نظاره گر در این مورد باقی نخواهد ماند .

و خطر درگیری با جمهوری اسلامی ایران امروزه بیشتر از پیش , شدت گرفته است . الپلانک , می گوید :در شرایط موجود جمهوری اسلامی , شبیه به آن کسی است که در تاریکی است و از تاریکی میترسد و در آن فضای تیره و تار تنها با فریاد کشیدن وجنجال آفرینی می‌کوشد راهی جلوی پای خود باز کند که موفق نمی‌شود.

یک دیدگاه

  1. اگر اسراییل و عربستان با هم هماهنگ شوند و آمریکا هم فقط شعار ندهد کار جمهوری اسلامی تمومه
    مردم ایران این حکومت را نمی خواهند
    جمهوری اسلامی ببر کاغذی است که هم مردم ایران را ترسانده و هم همسایگانش را در حالیکه بعد از سقوطش همه خواهند فهمید چقدر این حکومت ضعیف و پوشالی بود.

Comments are closed.