سخنان ریابکوف که گفت رژیم ایران هم پیمان روسیه در سوریه نیست، یک پیروزی دیپلماتیک برای اسرائیل تلقی شد

ریابکوف در حالی این سخنان را بیان می دارد که رژیم ایران همچنان از نابودی اسرائیل سخن می گوید و به حزب الله لبنان دستور داده به نیابت از جانب حکومت تهران، به تهدید جنگی علیه اسرائیل بپردازد

سخنان معاون وزیر خارجه روسیه دایر بر این که دولت مسکو خود را دوست و هم پیمان رژیم ایران نمی داند، در اسرائیل با خشنودی زیادی روبرو شد و یک پیروزی دیپلماتیک در روابط راهبردی بین دو کشور تلقی گردید. ولی حکومت ایران همچنان به سکوت در این زمینه ادامه می دهد و نوع واکنش خود را بررسی می کند.

معاون وزارت خارجه روسیه، ریابکوف، در مصاحبه ای که روز آدینه (پریروز) از شبکه آمریکایی سی ان ان پخش شد، در پاسخ به پرسشی دایر بر این که آیا روسیه از فتنه گری های رژیم ایران در سوریه حمایت می کند، گفت که روسیه خود را هم پیمان رژیم ایران نمی داند. ریابکوف در ادامه سخنان خود تاکید کرد که از دیدگاه دولت مسکو، حفظ امنیت اسرائیل یکی از خطوط اصلی سیاست خارجی است و جنبه راهبردی دارد.

ریابکوف در حالی این سخنان را بیان می دارد که رژیم ایران همچنان از نابودی اسرائیل سخن می گوید و به حزب الله لبنان دستور داده به نیابت از جانب حکومت تهران، به تهدید جنگی علیه اسرائیل بپردازد.

سکوت رژیم ایران نسبت به این سخنان یک مقام ارشد در سیاست خارجی روسیه، می تواند موجب نگرانی شدید حکومت اسلامی ایران شود. این نگرانی در حالی قوت می گیرد که فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی فاش ساخت که در آخرین حمله جنگنده های اسرائیلی به مواضع سپاه قدس در سوریه، ارتش روسیه اجازه نداد سامانه پیشرفته پدافند هوایی از نوع اس سیصد، علیه هواپیماهای اسرائیل فعال شود.

گزارش دیگری که می تواند موجب نگرانی رژیم ایران شود، خبر درگیری جنگی بین دو گردان از ارتش سوریه است که یک گردان زیر فرماندهی مستقیم سپاه قدس ایران قرار دارد و گردان دیگر توسط ارتش روسیه فرماندهی می شود.

همچنین انتشار این خبر که سربازان آمریکایی به استقرار در نقطه ای از خاک سوریه ادامه خواهند داد که گذرگاه اسلحه قاچاق رژیم ایران به حزب الله در لبنان است، می تواند موجب نگرانی رژیم ایران باشد و یک شکست دیگر برای این حکومت محسوب می شود.

2 دیدگاه‌

  1. تشکر می کنیم اما این حرفها از هوشیاری ما اسرائیلیان کم نخواهد کرد تا زمانی که ایران اسلامی از دور و اطراف اسرائیل گور خود را گم کند و در سرزمین خود سقوط کند . درود وبرکت بر اسرائیل باد ابد

  2. مقامات لات و چاقوکش و بچه کُش در جمهوری اسلامی فکر می‌کردند که با سرمایه گذاری در جنگ سوریه می‌توانند روسیه را هم بخرند. در حالی روسیه با سرمایه ایران فقط به خاطر منافع خود در منطقه در حال جنگ است. حتی زمانی شوروی صرفاً جهت ایجاد ناامنی در منطقه با سرمایه خود پشتیبان نیروهای چپگرای منطقه بود. روسیه ایران را فعلأ با قیمت یک آب‌نبات از دست غرب در آورده است. نیاز پوتین دلارهای ایران و جنگ در منطقه است تا بتوانند با غرب بر سر قدرت چانه زنی نمایند . روسیه خود سیاست لازم برای کنترل مسائل را دارد و نیازی به سیاست ایران در منطقه نیست.

Comments are closed.