سخنان سپاهی حاجی زاده مبنی بر این که “نمیخواستم سرباز آمریکایی بکشیم” نشان درستی سخنان ترامپ و آمریکاست

 

سپاهی حاجی زاده

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران در مورد حمله موشکی به بزرگترین پایگاه نظامی ایالات متحده در عراق مطالبی بیان داشت که هنوز میزان درستی آن مشخص نشده است. سپاهی حاجی زاده در سخنانی که در رسانه های خبری حکومتی در ایران انتشار یافت، ادعا می کند که در حمله موشکی توانسته اند مرکز فرماندهی آن پایگاه را به کلی ویران کنند، ولی از حمله به سکونتگاه سربازان آمریکایی خودداری ورزیده اند که موجب تلفات گسترده نشوند، بلکه فقط ضرب شست نشان دهند.

با این همه حاجی زاده ادعا کرد که هلیکوپترهای نظامی آمریکایی در حال تخلیه کشته شدگان و زخمی ها بوده اند. او گفت که این افراد به بیمارستان هایی در اسرائیل و اردن منتقل گردیده اند.

هیچ یک از این گفته های فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران، مورد تایید منابع خارج از ایران قرار نگرفته است.

رسانه های حکومتی، پیشتر از قول مقامات سپاه پاسداران، ادعا کرده بودند که دست کم هشتاد نفر در این حمله موشکی کشته شده اند. ولی پرزیدنت ترامپ و مقامات آمریکایی گفته بودند که هیچکس کشته نشده و زیان وارده جزیی بوده است.

آشنایان به امور سیاسی و نظامی، اظهارات مقامات آمریکایی را موثق می دانند، زیرا در کشوری مانند ایالات متحده، رئیس جمهوری نمی تواند در چنین مورد مهمی دروغ بگوید و رسانه های همگانی، با سرعت و مهارت می توانند نادرست بودن ادعاها را تشخیص داده و مردم آمریکا را در جریان آن قرار دهند.

سپاهی حاجی زاده گفت که دوازده موشک به سوی پایگاه عین الاسد شلیک شد و همه آن ها به هدف اصابت کرد. این گفته نیز باید با تردید تلقی شود.

مقامات اطلاعاتی ایالات متحده می گویند که از ساعت ها قبل از انجام حمله موشکی، فعالیت های نظامی سپاه پاسداران را رصد کرده و به اقدامات احتیاطی لازم دست زده بودند و به همین علت نیز، کسی از میان سربازان آمریکایی در جریان این حمله موشکی کشته نشد.

در همان حال که سپاهی حاجی زاده، با مطرح ساختن این ادعا که غرض از حمله موشکی، کشتن سربازان آمریکایی نبوده، و با این استدلال، عملا سخنان پرزیدنت ترامپ را تایید می کند که گفت تلفاتی وارد نیامده است، رسانه های همگانی رژیم همچنان ادعا می کنند که ده ها و حتی صدها سرباز آمریکایی کشته شده اند.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران نیز در ادامه سخنان ضد و نقیض خود ادعا کرد که سپاه مرحله دوم و سوم عملیات را نیز تدارک دیده بود و می توانست پانصد و حتی پنج هزار سرباز آمریکایی را به قتل برساند.

یک دیدگاه

Comments are closed.