سخنان فائزه هاشمی که حاضر بود دوباره به ترامپ رای دهد، با انتقادهای گزنده اصولگرایان روبرو شد

سخنان اخیر فائزه رفسنجانی دایر بر این که اگر حق رای داشت ، در انتخابات آمریکا همچنان به پرزیدنت ترامپ رای می داد، با حملات گزنده رسانه های اصولگرای حکومت ایران، و حتی با اعتراض و انتقاد برادر خود وی روبرو شد.

روزنامه کیهان تهران، وابسته به خامنه ای ضمن محکوم دانستن این موضع فائزه رفسنجانی نوشت: حمایت فائزه از تحریم‌های ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران،  رسوایی جدید مدعیان اصلاحات در انتخابات ۱۴۰۰ است».

کیهان با انتشار مقاله ای شدیداللحن علیه سخنان اخیر دختر هاشمی که گفته بود:  «دوست داشتم آقای ترامپ انتخاب شود؛ به خاطر فشارهایی که ترامپ به ایران می‌آورد، بالاخره شاید یک تغییر سیاستی اتفاق بیفتد»، نوشت:

حمایت آشکار خانم هاشمی نشانه آشکار رسوایی مدعیان اصلاحات در انتخابات پیش روست.

کیهان در ادامه نوشته است : فائزه هاشمی در اظهاراتی توهین‌آمیز فداکاری سلیمانی و مدافعان حرم را نیز زیر سوال برده و مدعی شد ه است که حضور ایران در سوریه و نفوذ منطقه‌ای ایران دستاوردی برای کشور نداشته است؛ همان ادعایی که سال‌هاست آمریکا نیز تکرار می کند.

این روزنامه نزدیک به بیت رهبری با اشاره به تذکر محسن هاشمی به خواهرش فائزه افزوده است:  کار به جایی رسیده که برادرش روز گذشته در نامه‌ای سرگشاده خطاب به او نوشته  مصاحبه‌ات موجب ناراحتی علاقه‌مندان پدرمان و اعضای خانواده شد.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه نوشته است:   ترامپ به واکنش احساسی و به‌دوراز عقلانیت ایران در این ماه‌های آخر دل بسته بود تا بتواند آتش جنگ را روشن کند اما این توطئه ناکام ماند.

محسن هاشمی در ادامه نوشته است: «درست است که در سال‌های اخیر برخوردهای نادرستی با تو، خانواده و فرزندت شده اما این دلیل نمی‌شود که به رئیس‌جمهوری کشور بیگانه امید ببندی. تقاضا دارم صحبت‌های خود را اصلاح و از این موضع عذرخواهی کنی».

همچنین محمدعلی ابطحی، فعال سیاسی و رئیس‌دفتر خاتمی رییس اصلاحات نیز نوشته است: «سرکار خانم فائزه هاشمی کاش آرزو نمی‌کردید ترامپ بماند برای فشار بیشتر به ایران باور کنید وضع معیشت بیشتر مردم، مثل خاندان هاشمی نیست. رنج بردند از دوران تحریم و فشار. هیچ قوم و ملتی با نگاه به خارجی سربلند نشده.»

کیهان در ادامه نوشته است:  انتقادات به عضو کارگزاران سازندگی به محسن هاشمی و ابطحی ختم نشدف  جواد امام، مدیرعامل بنیاد باران نیز برای جلوگیری از رسوایی و نشتی مدعیان اصلاحات خطاب به خانم هاشمی نوشته است:  «فشار خارج چه از سوی ترامپ و یا بایدن مورد قبول ما نیست. از این مسئله استقبال نمی‌کنیم و چون احساس می‌کنیم فشار را از روی ایران کم کند؛ بایدن را ترجیح می‌دهیم. جامعه آمریکا ترامپ را نپذیرفت، در کشور خودش فجایعی ایجاد کرد و ظلم‌هایی که بابت برهم زدن برجام و تحریم‌ها به ما وارد کرد حتماً مقبول نیست و ما هیچ‌گاه از ترامپ استقبال نمی‌کنیم و نخواهیم کرد. وجود ترامپ برای جامعه بشری یک سم مهلک بود. به‌ویژه برای ایران.»

این نشریه وابسته به علی خامنه ای در ادامه نوشته است: بدون تردید اظهارات فائزه هاشمی نشان می دهد که  چه کسانی کاسبان واقعی تحریم هستند.او از یک سو می‌گوید «اگر یک آمریکایی بودم به ترامپ رأی نمی‌دادم» ولی صریحاً «پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا و ادامه کارزار فشار حداکثری و تحریم‌ها علیه ایران» را آرزو می‌کند! چراکه به باور او، ترامپ باعث تغییر سیاست‌ها در ایران می‌شود!

کیهان سخنگوی خامنه ای نوشته است: این بخش از حرف‌های فائزه هاشمی که طبیعتاً حرف دل بسیاری از مدعیان اصلاحات است شاید برای کسانی که سال‌ها روی دیوار مدعیان اصلاحات یادگاری نوشته‌اند، دور از انتظار باشد اما برای بسیاری از فعالان سیاسی و رسانه‌ها، موضوع جدیدی نیست.

این نشریه وابسته به بیت رهبری در ادامه مدعی شده است که رفتار شناسی مدعیان اصلاحات و کاسبان تحریم طی چند سال گذشته، حاکی از آن بوده است که آن‌ها بلندگوهای ترامپ در داخل بوده و از رهگذر حضور او در هیئت حاکمه آمریکا، به‌دنبال منافع حزبی و جناحی خود هستند.

کیهان نوشته است: در پایان این نکته و سوال نیز قابل تامل است که فائزه هاشمی جز انتساب به پدر مرحوم خود کیست و چیست و اگر فرزند مرحوم هاشمی نبود، چه جایگاهی داشت که اینچنین زبان به جسارت و وقاحت بگشاید.