سخنرانان هفتادمین سال برپایی ارتش اسرائیل، از خطرات رژیم ایران گفتند

مقامات ارشد اسرائیلی در ردیف اول آئین هفتادمین سالگرد برپایی ارتش دفاعی

گزارش اختصاصی “رادیو پیام اسرائیل” – در آئین گرامیداشت هفتادمین سالگرد برپایی ارتش دفاعی اسرائیل، همه سخنرانان، در عین تجلیل از ارتش، از خطرات جنگی حکومت ایران سخن گفتند و تاکید کردند که اسرائیل از جنگ می پرهیزد، ولی در برابر زیاده خواهی های رژیم ایران در سوریه، کوتاه نخواهد آمد.

در این آئین که شب گذشته (دوشنبه) در پادگان زرهی ارتش اسرائیل در شمال اورشلیم برگزار گردید، اویگدور لیبرمن وزیر دفاع گفت که اسرائیل قصد جنگ و خونریزی ندارد، ولی در مورد امنیت خود نیز هیچ گونه مصالحه ای نخواهد کرد.

در این آئین، مقام رئیس جمهوری اسرائیل، پرزیدنت روبی ریولین و نتانیاهو نخست وزیر نیز حضور داشتند.

ژنرال گادی آیزنکوت، رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل گفت: «رژیم ایران استقرار نظامی خود در منطقه را تقویت می کند و اسرائیل باید برای مقابله با هرگونه رویدادی آمادگی داشته باشد».

رئیس ستاد کل ارتش، در بخشی از سخنان خود گفت: «رژیم ایران به شیوه های مختلف می کوشد حضور نظامی خود در منطقه را گسترش بشخد و هرچه بیشتر به مرز اسرائیل نزدیک شود. از آن جا که رژیم ایران، اسرائیل را علنا به نابودی تهدید می کند، اسرائیل باید خود را برای رویارویی با هرگونه احتمالی، آماده سازد.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر نیز در سخنان خود، از جمله به خطرات حکومت اسلامی ایران پرداخت و گفت: «آن دشمنانی که اسرائیل را به نابودی تهدید می کند، در واقع موجودیت خویش را به خطر می اندازند».

نتانیاهو بی آن که از حکومت ایران به طور مستقیم نام برد، در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «هر کس به ما تعرض کند، ما به او آسیب خواهیم رساند».

در آئین هفتادمین سال برپایی ارتش اسرائیل، همه فرماندهای پیشین و شمار زیادی از چهره های مشهور سیاسی و نظامیِ گذشته اسرائیل نیز حضور داشتند.

گفتنی است که اسرائیل تا روز اعلام استقلال خود در هفتاد سال پیش، فاقد یک ارتش رسمی بود و نیروهای دفاعی این کشور شامل چند سازمان نظامی زیرزمینی بود که علیه حکومت قیم بریتانیا در سرزمین پدری خود می جنگیدند و خواستار اخراج انگلیس از این خاک بودند. داوید بن گوریون در روز اعلام استقلال کشور، انحلال همه سازمان های زیرزمینی را اعلام کرد و از ادعام آن ها ارتش دفاعی اسرائیل را به وجود آورد که تقریبا با دست خالی در برابر تهاجم ارتش های هفت کشور عربی ایستاد و آن ها را شکست داد.

3 دیدگاه‌

  1. اسرائیل در تلاش برای از بین بردن برجام مرگ و نابودی تدریجی خود را به تعجیل انداخت و اسرائیل بداند که توان رویارویی با ایران را نخواهد داشت و این را خوب میداند که در رویارویی با ایران تنها نابودی خود را رقم خواهد زد نه ایران پهناور اسلامی را.

Comments are closed.