سخنگوی آمریکایی دوباره از مردم ایران دفاع کرد و گفت: خودشان توییتر دارند، ولی به روی مردم می بندند

اورتگاس افزود: «من فکر نمی‌کنم در ارتباط با پیش شرط های مذاکره به حکومت ایران گفته باشیم که حتما باید با شخص خاصی در رژیم صحبت کنیم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در سخنان جدید خود، دوباره از حقوق انسانی ملت ایران حمایت کرد و از جمله گفت: «خیلی بد است که مردم ایران نمی‌توانند به راحتی توییت کنند اما ظریف هنوز در توییتر فعال است.محمد جواد ظریف بسیاری از پیام های مستقیم خود را خطاب به پرزیدنت ترامپ و مقام های امریکایی به راحتی توئیت می کند .

خانم مورگان اورتگاس در گفت و گو با  صدای آمریکا، در پاسخ به این سووال که  آیا تحریم ظریف توسط وزارت خزانه داری شامل خدماتی که در آمریکا ارائه می شود، مانند دسترسی او به توییتر و اینستاگرام، نیز می‌شود یا نه، گفت: «فکر می‌کنم ظریف هنوز هم توئیت می‌کند. مطمئنم. البته این خیلی بد است که مردم ایران نمی توانند توییت کنند؛ اما او به راحتی می تواند توئیت کند .بله، او هنوز توئیت می‌کند».

این در حالیست که حکومت ایران بسیاری از فعالان سیاسی در ایران را  به علت استفاده از توییتر به زندان و حبس محکوم می کند.

اورتگاس افزود: «من فکر نمی‌کنم در ارتباط با پیش شرط های مذاکره به حکومت ایران گفته باشیم که حتما باید با شخص خاصی در رژیم صحبت کنیم. خواسته ما از علی خامنه‌ای و از حسن روحانی و کشورشان این است که با دقت زیاد درباره این که چگونه منطقه را به رعب و وحشت می اندازند فکر کنند و توقف این‌گونه اعمال را در نظر بگیرند.»

اورتگاس گفت: «هر زمان  سران حکومت ایران از عملکرد کنونی خود منصرف شدند وخواستند که  به عرصه جهانی برگردند، دقیقا می‌دانند که با چه کسی میتوانند تماس بگیرند. آن شخص پرزیدنت ترامپ است. او در انتظار تماس تلفنی آنها است».

ایالات متحده آمریکا هفته گذشته  با قراردادن محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در فهرست تحریم‌ها تاکید کرد که وی را بخشی از مافیای وابسته به رهبر این رژیم می داند و مقامی درستی برای گفتگو نمی شناسد.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نیز پیشتر گفته بود که ظریف  مانند بقیه اعضای مافیای خامنه‌ای است.

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره ظریف گفته بود که ایالات متحده مقامات فاسد و نابکار رژیم ایران را که دروغ‌پراکنی می‌کنند، حامی تروریسم هستند و ایرانیان بی‌گناه را آزار می‌دهند، تحمل نخواهد کرد

یک مقام آمریکایی گفته بود  که واشنگتن با تحریم ظریف درهای مذاکره احتمالی با تهران را نمی‌بندد.

یک پژوهشگر امریکایی خواهان تحریم آخوند احمد جنتی به اتهام اعمال نظر و زور بر علیه مردم ایران شد.

صوی Tsvi کانف کارشناس بنیاد دفاع از دموکراسی‌هادر یادداشتی در تارنمای هیل خواستار تحریم آخوند  احمد جنتی دبیر شورای نگهبان به اتهام اعمال نظر و زور استبداد علیه مردم ایران شده و نوشته است که احمد جنتی  پشت در‌های بسته نقشی اصلی در تعیین رهبری نظام ایران دارد.

وی  افزود: آخوند  جنتی ریاست دو کمیته قدرتمندی را بر عهده دارد که مسئول تعیین رهبر عالی، تایید صلاحیت نامزدهای پست‌های کلیدی انتخابی و نظارت بر مصوبات پارلمان ایران است.

این کارشناس موسسه پژوهشی بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها گفت: دولت واشنگتن  در راستای ابراز همبستگی با مردم ایران و مخابره این پیام به تهران که تحرکات اخیرش در خلیج فارس هزینه دارد، باید آخوند  جنتی و همکاران اصلی‌اش را تحریم کند.

یک دیدگاه

Comments are closed.