سخنگوی بولتون: «رژیم ایران به باج خواهی هسته ای روی آورده است و نباید تسلیم شد

سخنگوی بولتون: «رژیم ایران به باج خواهی هسته ای روی آورده است و نباید تسلیم شد

سخنگوی جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز، در سخنانی، رژیم ایران را به “باج‌خواهی هسته‌ای” متهم کرد و رفتارهای حکومت را مورد انتقاد شدید قرار داد.

گارت مارکیز، سخنگوی مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در واکنش به اقدام حکومت ایران در مورد کاهش بیشتر در تعهداتش ذیل برجام گفت: «باج‌خواهی هسته‌ای رژیم باید با افزایش فشار بین‌المللی روبرو شود».

به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی جان بولتون، دیروز  (دوشنبه ) در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که برنامه‌های ایران برای غنی‌سازی فقط به این دلیل ممکن شده که تاسیسات اتمی آنها در توافق وحشتناک “برجام” دست‌نخورده باقی مانده و توانایی های خود را همچنان حفظ کرده اند.

پرزیدنت دونالد ترامپ، پیشتر گفته بود که اجازه دستیابی ایران به سلاح اتمی را به رژیم ایران نخواهد داد

در همین حال، خانم فدریکا موگرینی رئیس دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: « نظر مشترک تمامی وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر این بود که اروپا تمام نیرو و تلاش خود را برای مقابله با هرگونه آتش افروزی جدید و بروز تنش بکار گیرد چرا که تنها چیزی که ما نمی خواهیم یک حمله و جنگ نظامی است.»

وی افزود: اما  اگر گزارش‌های آژانس انرژی هسته‌ای تغییر کند، رویه خود را در مقابل حکومت ایران تغییر می‌دهیم

حکومت ایران دیروز (دوشنبه ) اعلام کرد که  در صورت عدم تأمین منافعش در برجام ظرف ده روز آینده، میزان اورانیوم غنی‌شده از سقف ۳۰۰ کیلوگرم عبور خواهد کرد.

یک دیدگاه

  1. فقط باج خواهی هسته ای نیست که رژیم ازآن سوء استفاده میکند بلکه باج خواهی از طریق انگ زدن به دوتابعیتی ها و حتی کسانی که به ایران مسافرت توریستی دارند میگیرد ومیندد وزندان میکند وسپس درمقابل آزادی آن تقاضای دلار ناب آمریکایی میکند. حالا آخوندها نماینده شیطان و مکاره اند یا نماینده خدا روی زمین؟

Comments are closed.