سخنگوی حسن روحانی از مقامات مسؤول رژیم دوباره خواستار آگاهی از سرنوشت پول های بابک زنجانی شد

جدال بین حسن روحانی و رئیس قوه قضائیه و دیگر مقامات حکومتی که ادعای مبارزه با فساد مالی را مطرح می سازند، همچنان ادامه دارد و این بار، سخنگوی دولت روحانی از قوه قضائیه و مقامات مسؤول خواست: باید بررسی شود که چه کسی دستور پرداخت ۸۰۰ میلیون دلار به بابک زنجانی را داده است؟

علی ربیعی افزود : ۱.۸ میلیارد دلار اوراق خریداری شده در دولت احمدی نژاد بوده است؛ آنها اخطار دادند پول را بردارید ولی در زمانش صورت نگرفت. اینکه چرا پول در زمان خودش برداشت نشد، ابهام است و باید روشن شود.

ربیعی گفت :  در یکی از موارد،در پرونده بابک زنجانی  تحت عنوانی از دولت نفت گرفته شده و پول آن برگشت داده نشده است و معلوم نیست که این پول به کجا رفته است؛ به دنبال ارائه اطلاعات کامل هستیم به همین منظور باید با کارشناسان صحبت کنیم؛ پولی که از محل فروش نفت گرفته اند، مقدار قابل توجهی است که با آن چیزهای دیگر را خریداری و وارد کرده اند، ما به کسی اتهام نمی‌زنیم، بلکه به دنبال روشن شدن این ارقام و اعداد هستیم.

علی ربیعی در ادامه افزود :  دوقطبی‌سازی پیش از اظهارات رئیس‌جمهور آغاز شده بود. مهم این نیست که مردم هیجانی در انتخابات شرکت کنند و رای دهند. دولت درباره اظهارات رئیس‌جمهور بیانیه می‌دهد و جزئیات را ذکر خواهد کرد.

ربیعی گفت : بعد از پرسش رییس جمهوری از پول های مفقود شده در مجلس شبنامه پخش می کنند و می گویند رئیس‌جمهور را پائین می‌کشیم  چون آرامش جامعه را بهم می‌ریزد. هیات رئیسه خودش به این موضوع ورود کرده است و از مجلس هم خواستیم که خودش رسیدگی کند.

ربیعی افزود :  یکی از بحث‌های امروز مربوط به پولی است که بابک زنجانی به میزان ۸۰۰ میلیون دلار از بانک گرفته است، اینکه چه کسی دستور این را داده است، باید مشخص شود؛ بحث نه بر سر بازداشت وی(بابک زنجانی)، بلکه بر سر نحوه پیگیری و منابع آن است اینکه این پول به کجا رفته است؛ آیا فردی یا برای دستگاه خاصی بوده است؛ این موضوعات به روشنگری نیاز دارد.

یک دیدگاه

  1. ای اهریمنان دیگر بس است. ای دکانداران دین دیگر بس است. ای ظالمان خونخوار و خاعن و وطن فروش دیگر بس است.
    رواج دزدی، فحشا، توحش و فساد و کلاشی به بهانه اسلام، «شیعه من در اوردی»، دیگر بس است.

Comments are closed.