سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: شرایط فوق بحرانی است، اصفهان را قرنطینه کنید

آرش نجیمی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با تاکید بر «شرایط فوق بحرانی» کرونا در اصفهان خواهان قرنطینه کامل این شهر شد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت که تنها راه حل قطعی قرنطینه کامل شهر اصفهان است، اگر این کار را نکنیم، کارخانه تولید بیمار به هیچ وجه متوقف نمی‌شود و نمی‌توانیم حتی قله‌ای برای موج پنجم متصور باشیم.

نجیمی تاکید کرد که تنها راه حل قطعی برای کنترل کرونا، قرنطینه کامل به معنی محدود کردن همه فعالیت‌ها چه سازمان‌ها، اصناف، آموزشی و تجاری و کاهش ترددهای غیرضروری در شهر اصفهان است.

او با بیان اینکه شرایط فوق بحرانی می‌تواند به شرایط فوق فاجعه تبدیل شود، افزود که مسئولان از موج چهارم به بعد کرونا را رها کردند و کل مسئولان استانی و کشوری مقصر هستند چون همه مراسم‌ها برگزار می‌شود، فقط تغییری که نسبت به شرایط غیر کرونا انجام می‌دهیم زیر آن می‌نویسیم با رعایت پروتکل‌ها و عملا هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان همچنان خواهان تصمیم‌های جدی ستاد ملی کرونا شد و گفت که عزاداری محرم را می‌توان در منزل به صورت مجازی برگزار کرد، اولویت جان انسان‌ها است، چون یک فرد آلوده به ویروس کرونا می‌تواند ۱۵ نفر را به راحتی آلوده کند و از این تعداد ۱۰ نفرشان فوت می‌کنند.