سخنگوی دولت روحانی  ادعا کرد : برخی از عاملان ترور فخری‌زاده شناسایی شده اند

علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران، در ارتباط با ترور فخری زاده، کارمند ارشد وزارت دفاع  بدون اشاره به جزئیات اعلام کرد که برخی از افرادی که با وارد کردن ابزار و تجهیزات در ترور محسن فخری‌زاده دخالت داشتند توسط وزارت اطلاعات شناسایی شده‌اند.

ربیعی گفت: «وزارت اطلاعات کسانی که وسیله آورده بودند و از تکنولوژی‌هایی استفاده کرده‌ بودند را شناسایی کرده است، اما  او توضیح بیشتری در این باره نداد.

پس از ترور فخری زاده مقامات حکومت  تاکنون سخنان متناقضی را درباره نحوه ترور ، بیان کرده‌اند.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی حکومت ایران، گفته بود  که عملیات ترور فخری‌زاده «بسیار پیچیده و با استفاده از تجهیزات الکترونیکی انجام شد و هیچ فردی در صحنه حضور نداشت».

 

کاظم جلالی، سفیر ایران در فدراسیون روسیه، در ادعایی تازه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی روسیه ۲۴ گفت: تهران به خوبی می داند چه کسی عامل ترور محسن فخری زاده است.

او افزود: ما به خوبی می دانیم که چه کسی پشت صحنه همه اینهاست؛ از جمله چه دولت هایی. واضح است که این حمله با کمک سرویس های اطلاعاتی خارجی هماهنگی و انجام شده است.

وی گفت: تاکنون شواهد مستقیم و غیر مستقیمی که در اختیار داریم نشان می دهد که مانند زمان های گذشته، اسرائیل پشت این حمله است.